Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Worldcoin Vakfı’nın Hibe Programı “Adil Sistemlere” Odaklanacak

Hibelerin geliştiricilere "esnek teknolojiler ve daha adil sistemler oluşturmaya odaklanma" konusunda yardımcı olması hedefleniyor.

6 Aralık 2023 17:36

Güncellenme: 7 Aralık 2023 09:27

Worldcoin protokolünün gelişimini destekleyen ve kâr amacı gütmeyen Worldcoin Vakfı, "Wave0" isimli 5 milyon dolarlık topluluk hibe programını duyurdu.


CoinDesk tarafından incelenen basın bültenine göre, hibelerin geliştiricilere "esnek teknolojiler ve daha adil sistemler oluşturmaya odaklanma" konusunda yardımcı olması hedefleniyor. Vakıf, vereceği üç hibeyle 5 milyon dolarlık fon sağlayacak ve ödemeler, Ethereum blok zincirinde yer alan Worldcoin protokolünün yerel token’ı WLD ile yapılacak.


Hibelerin yalnızca geliştiricilere yönelik olmadığını belirten Worldcoin Vakfı protokol başkanı Remco Bloemen, “farkındalık yaratmak, insanları eğitmek gibi daha büyük bir çaba içerisinde olduklarını” bildirdi.


Ayrıca Bloemen, hibelerin “gizlilik ve biyometrinin kesişimi” gibi konuları araştırma ve geliştirme süreci içerisinde olan projelere verileceğini söyledi. Diğer bir konu ise Worldcoin ve World ID’nin kullanım alanlarını genişletebilmek.


Protokolün arkasındaki şirket Tools for Humanity’nin kurucu ortağı ve CEO’su Alex Blania, bağlı oldukları OpenAI’ın misyonuna rağmen Worldcoin’in merkeziyetsizliği öncelediğini vurguluyor. Proje yetkilileri, Sam Altman’ın OpenAI’da yaşadığı yönetişim karmaşalarından etkilenmediklerini de belirtiyor.


Blania, sözlerine şöyle devam ediyor: “Beş yıl içerisinde Worldcoin daha da ilerleyecek ve bu durumda ne benim ne de Sam’in bir önemi olacak. Bu bir süreç ve bu konuda hemfikiriz. Temelde OpenAI’dan çok farklıyız.”


Daha Fazla Oku

    WorldcoinhibeOpenAI

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk