Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Web3’te Tüketici ve Marka Devrimi

Gelenekselden merkeziyetsiz dünyaya geçişte dikkat edilmesi gereken konular….

8 Kasım 2023 14:42

Güncellenme: 8 Kasım 2023 14:44

Web2 dünyasının alışkanlıklarına sahip olan tüketiciler ve bu dünyada önemli bir güç haline gelen markalar, Web3 dünyasına geçme ve burada varlıklarını devam ettirme konusunda oldukça istekliler. Ancak her iki dünyanın da kendine özgü güçlü ve geliştirilmesi gereken yanları nasıl dengelenmeli? Web3’ün mevcut durumu ve gelişim süreci kullanıcı deneyimi adına neler vaat ediyor? 


Binance BlockchainWeek İstanbul’da “The Web3 Consumer & Brand Revolution: Progress and Challenges” başlıklı panelde Amazon Web Services Head of Product for Web3 & Blockchain John Liu, Paris Saint-Germain (PSG) Head of Web3 & Metaverse Pär Helgosson, KPMG Türkiye Fintech & Dijital Finans Partneri Sinem Cantürk ve Binance CMO Rachel Conlan bu sorulara yanıt aradılar.


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkan bazı önemli içgörüler:


John Liu - Amazon Web Services Head of Product for Web3 & Blockchain:


“Birçok kişinin aksine blok zinciri ve kripto teknolojisinin tam da olması gereken yerde olduğunu düşünüyorum. Her yeni teknolojide olduğu gibi bazı durumlar sorunsuz ilerlerken bazı durumlar zorluk çıkarabiliyor. Bununla birlikte, amacımız müşteriye sürdürülebilir bir hizmet sağlamak olduğu için süregelen bir ilerleme ve gelişim süreci yaşanması çok normal.”


Pär Helgosson - Paris Saint-Germain (PSG) Head of Web3 & Metaverse:


“Önceki panellerde de konuşulduğu gibi, adaptasyonda güven unsuru çok önemli. Sektörde herkes güven sağlamak istiyor ancak müşterilere ve kullanıcılara güvende hissettirmek gerçekten güvende oldukları anlamına gelmiyor. PSG’nin başarılı olma sebeplerinden biri risklere karşı savunma mekanizması oluşturmak dışında sürekli olarak topluluğuyla etkileşime geçmesi. Kullanıcılardan alınan feedback’lerin markalaşma ve güven sağlama konusundaki etkisi küçümsenmemeli.”


Sinem Cantürk - KPMG Türkiye Fintech & Dijital Finans Partneri


“Tamamen adaptasyon sağlamamız kolay olmayacak. Burada biz derken geliştiricilerden, müşterilerden, markalardan ve çok daha fazlasından bahsetmemiz gerekiyor.”


“Web3 birçok soruna çözüm olsa da Web2’den Web3’e geçişin hemen olmasını bekleyemeyiz ancak bu geçiş gerçekleşmeye başladığında durdurması imkansız olacak.”


“KPMG olarak müşterilerimizden aldığımız ilk sorulardan biri hangi hizmeti veya hizmetleri verebilecekleri oluyor, tabii ki bu sorunun cevabı sonsuz. Web3 markası yaratmak istiyorsanız sunabileceğiniz sınırsız hizmet, kullanabileceğiniz sınırsız olanak oluyor ancak burada sormanız gereken şey müşterilerinize nasıl en iyi şekilde hizmet vereceğiniz ve bu hizmetleri sunarken onları nasıl güvende tutabileceğiniz.”


“İçinde bulunduğumuz dönemden Web2’den Web3’e geçiş olarak bahsediyoruz ancak bundan bir dönüm noktası olarak bahsetmek daha doğru olur.”


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk