Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Web3 Geliştiricileri Kripto Kışına Rağmen Çalışmalara Devam Ediyor

Web3 geliştirme platformu Alchemy’nin ürün müdürü olan Jason Shah, CoinDesk TV'ye bu dönemde hızın aslında arttığını söyledi.

24 Ekim 2022 10:01

Güncellenme: 24 Ekim 2022 11:57

Alchemy’nin ürün müdürü Jason Shah, kripto fiyatlarındaki büyük düşüşe rağmen geliştiricilerin blok zincir teknolojisiyle uygulamalar oluşturmak için hızlarını artırdıklarını söyledi.


"Kripto kışı dışında başka bir şey görmüyoruz. Geliştirme faaliyetinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini görüyoruz" diyen Shah, Facebook, Adobe ve Stripe gibi büyük oyuncuların Web3'e geçiş yaptığını belirtti.


Shah, "Beş yıl sonra, bu teknolojiyi ürünlerine dahil eden Web2 şirketleriyle blok zincirin bize sağladığı teknolojiyle kurulabilecek yeni kripto odaklı şirketlere sahip olduğumuz bir dünya görebiliriz" dedi.


OpenSea veya 0x gibi Web3 yerel şirketler blok zincir teknolojisini geliştirerek yeni kullanım alanlarını ele alabilirler.


Shah, geliştiricilerin Ethereum, Polygon ve Solana gibi blok zincirlere akın ettiğini dile getirdi ve ether’in bu yıl yüzde 60 fiyat kaybına rağmen Ethereum'daki akıllı sözleşmelerin kullanımının yüzde 40 oranında arttığına dikkat çekti.


Shah, Alchemy’nin takip ettiği SDK (software development kit) indirmelerine ve dapp'lere (merkeziyetsiz uygulamalara) atıfta bulunarak,  "Tüm geliştirme faaliyetlerinde tüm zamanların en yüksek seviyelerini görüyoruz" dedi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk