Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Vitalik Buterin’den Kiev Teknoloji Zirvesi’ne Sürpriz Ziyaret

Ethereum’un kurucu ortağı Ethereum’un ve blok zincirinin Ukraynalıları önemsediğini şahsen gelip göstermek istediğini söyledi.

10 Eylül 2022 19:05

Güncellenme: 10 Eylül 2022 19:09

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin Cuma günü Kiev Teknoloji Zirvesi’ne beklenmedik bir ziyaret gerçekleştirdi ve savaşın şiddetiyle sarsılan Ukrayna’ya desteğini gösterdi. Katılımı organize edenlerin CoinDesk’e verdiği bilgiye göre Buterin’in ziyareti güvenlik nedeniyle son derece gizli tutuldu.


Ethereum’un uzun zamandır beklenen birleşmesinin çok yaklaştığı ve Ukrayna’nın savaşın devam ettiği gerçekleri göz önüne alındığında Buterin’in Kiev’de fiziksel olarak bulunmasının zamanlaması daha da önem kazanıyor. 


Zirvenin kapanış paneline katılan Buterin, “Savaşın başından beri Ukrayna’yı çok yakından izliyorum. Kendim gelip görmek istedim. Ukraynalı insanlara blok zincirinin, Ethereum’un kendilerini önemsediğini ve desteklediğini göstermek istedim” dedi.


Buterin’in Kiev’de olduğu anlarda ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken de daha önce duyurulmayan bir Kiev ziyareti gerçekleştirdi. Bilinken teknoloji Zirvesi’ne katılmadı.


Savaş döneminde yapılan bu konferansta aralarında Buterin ve hükümetten üst düzey görevlilerin de olduğu 30 teknoloji uzmanı yer aldı. Hükümetten katılanlar arasında ülkenin başkan yardımcısı ve dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Federov ve Federov’un yardımcısı ve Ukrayna’nın kripto konusundaki görünen yüzü Alex Bornyakov da vardı.


Üç gün süren etkinlikle 500 hacker Ukrayna’nın bağımsızlığını korumasına yönelik 50’ye yakın proje sundular. Bunlar arasında merkeziyetsiz oy verme, CBDC ve Web3’ün ve blok zincirinin dezenformasyonla mücadelede kullanımına yönelik projeler öne çıktı.


Ukrayna’ya büyük bir maddi destek de veren Buterin Ukrayna’da insanların ne tür projelerle ilgilendiğini, neleri önemsediklerini, ne inşa ettiklerini ve savaşın blok zinciri , Ethereum ve Web3 üzerindeki etkilerini görmek istediğini söyledi. 


Zirvenin düzenleyicilerinden CJ Hetherington “Vitalik’in bize şahsen destek vermesi ve dijital dönüşüm bakanının katılması gerçekten çok önemli. Kiev teknoloji Zirvesi sıradan bir teknoloji etkinliği değil. Ukrayna’nın sarsılmaz ruhuna hizmet eden bir protesto hareketi” dedi.


Zirveye katılan diğer konuklar arasında Binance Ukrayna’nın genel müdürü Kiril Khomiakov, NEAR protokolünün kurucu ortağı Illia Polosukhin, Ukrayna Girişim Fonu’nun direktörü Pavlo Kartashov da bulunuyordu. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk