Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Vitalik Buterin, Ethereum'un Güçlü ve Zayıf Yönleri Hakkında Konuştu

En büyük akıllı sözleşme blok zinciri ekosisteminin kurucu ortağı, Brüksel'deki EthCC konferansında sahne aldı.

10 Temmuz 2024 17:46

Güncellenme: 10 Temmuz 2024 22:27

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, bugün Brüksel'de düzenlenen bir geliştirici konferansında tahmini 1.100 katılımcıya Ethereum blok zincirini temel katman olarak sağlamlaştırma fikrini anlattı.


Buterin, Ethereum Topluluk Konferansı'ndaki (EthCC) sunumu sırasında, işlem sansürü hakkındaki endişeleri ve "nisap eşiğini" (quorum threshold) %75'ten %80'e çıkarma önerisi de dahil olmak üzere, hacme göre en büyük akıllı sözleşme blok zincirinin ve genişleyen ekosisteminin güçlü ve zayıf yönleri hakkında konuştu.


Buterin, Ethereum ekosisteminin güçlü yönlerinin "büyük ve makul ölçüde merkeziyetsiz bir staking ekosistemi" olduğunu ve son derece uluslararası ve entelektüel bir topluluk içerdiğine inandığını söyledi.


Buterin, blok zinciri için doğrulayıcı olma gerekliliğinin 32 ETH olması göz önüne alındığında bireysel staking'in zorluğu ve bir node çalıştırmanın teknik karmaşıklığı da dahil olmak üzere blok zincirinin zayıflıklarının ele alınmaya devam etmesi gerektiğini vurguladı.


Ethereum'da var olan çeşitli zayıflıkları düzeltmeyi amaçlayan ve "protokol basitleştirmesine" izin verecek bir dizi teknik iyileştirmeden de bahseden Buterin, şunları söyledi:


"Dayanıklı bir ekosistem istiyorsanız, bunun olabildiğince basit olması gerekiyor."


Daha Fazla Oku

    Ethereumvitalik buterinEthCC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: ETF Onayı Sonrası ETH'deki Değişim Oldukça Az

23 Temmuz 2024 17:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk