Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Vitalik Buterin, Birleşmenin Gerçeklemesinden Sonra Ethereum Çatallarının Etkisinin Azalacağını Söyledi

Buterin, Ethereum'un başka bir çataldan önemli ölçüde zarar görmesinin muhtemel olmadığını belirtti.

8 Ağustos 2022 15:38

Güncellenme: 8 Ağustos 2022 17:01

SEUL, Güney Kore — Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Eylül ayında ağın birleşme (merge) etkinliğinden sonra herhangi bir hard fork'un Ethereum üzerindeki etkisinin azalacağını söyledi.

 

Hafta sonu ETHSeoul geliştirici etkinliğinde konuşan Buterin, "Ethereum'un başka bir çataldan gerçekten önemli ölçüde zarar görmesini beklemiyorum" dedi.

 

Blockchain, önümüzdeki ay geliştiricilerin daha ucuz, daha hızlı ve çevre dostu hale getireceğini söylediği bir hareketle “The Merge” olarak bilinen bir olay olan bir proof-of-stake (PoS) mekanizmasına geçmeyi planlıyor. Proof-of-work (PoW) sisteminden yapılan değişiklik, çabaları için ether (ETH) tokenlarıyla ödüllendirilen Ethereum madencileri için bir gelir akışını sona erdirecek. Veriler, madencilerin sadece Temmuz ayında 620 milyon dolar değerinde ether ürettiğini gösteriyor. Tron'un kurucusu Justin Sun, paranın akışını sürdürmek için hard fork'u destekleyen en önde gelen yatırımcılardan biri olarak ortaya çıktı.

 

Buterin, PoW konsensüs tasarımının destekçilerinin, bu ağ 2016'da başladığında Ethereum Classic'e kaydığını, çünkü Ethereum'un sonunda proof of stake'e (PoS) geçeceğinin bilindiğini, Ethereum Classic'in ise olmayacağını dile getirdi.

 

"Ethereum Classic'in zaten üstün bir toplululuğa pro-proof-of-work ve tercihlere sahip kişiler için üstün bir ürüne sahip olduğunu düşünüyorum" dedi. Ethereum ekosistemindeki "hemen hemen herkes", proof-of-stake doğrulamasına geçişi destekliyor ve "oldukça birleşik".

 

Chandler Guo gibi önde gelen Çinli madenciler bir hard fork önerdiler, böylece Ethereum birleşmesinden geçip stakerlar tarafından onaylansa bile, madenciler zincirin yeni ayrılmış bir PoW versiyonunu desteklemeye devam edebilirler. Sun, milyonlarca ether varlığının bir kısmını sözde EthereumPoW ağının geliştirilmesine adadı.

 

Sun'ın Poloniex borsası, yatırımcıların EthereumPoW ağı ortaya çıktıktan sonra ether sahiplerine verilen token fiyatlarına bahis yapmalarını sağlayan bir ürün olan ETHW vadeli işlemlerini zaten listeledi. Vadeli işlem borsası BitMex, yatırımcıların belirteçlerin ihracı sonrasında piyasa tepkisinden nasıl yararlanabilecekleri konusunda bir rapor yayınladıktan yaklaşık bir hafta sonra ETHW vadeli işlemlerini de listeledi.

 

"Umarım ne olursa olsun, insanların para kaybetmesine yol açmaz" dedi.

 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk