Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Türkiye’nin İlk Dijital Sanat Girişimciliği Programı

D-Art House adındaki programın paydaşları arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bahçeşehir Üniversitesi yer alıyor

20 Haziran 2022 17:52

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:26

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Gelecek Gençlerin projesi kapsamında düzenlediği dijital sanat girişimciliği programı D-Art House, Türkiye için bir ilk. 


Dijital sanat temelli kreatif fikirleri girişime dönüştürmek isteyenler için tasarlanmış D-Art House ücretsiz eğitim programı, başvuru kabul etmeye başladı. Katılımcılar eser ve fikirlerini sanal bir galeride potansiyel yatırımcılar ile buluşturma şansı yakalayacaklar.


Yapılan basın açıklamasında şu ifadeler yer alıyor: “Ülkemizde giderek gelişen yaratıcı endüstriler ve kültür endüstrileri yeni yaratıcı yeteneklere ve girişimcilere ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaca yanıt vermeyi amaçlayan D-Art House, adaylar arasından seçilecek 60 kişiye eğitim vererek alandaki bilgi birikimlerinin üst düzeye çıkarılmasında ve bu sayede kreatif endüstriler alanında üretmeyi planladıkları işlerde ileri seviyeye gelmelerinde katkı sağlayacaktır.”


Program, dijital sanat alanına merak salmış gençlerin kültür endüstrileri alanında girişimde bulunmalarının teşvik edilmesini hedefliyor. Adaylar arasından seçilen ve kreatif endüstriler alanında ürettikleri fikirler, sanal bir galeri aracılığıyla ile ulusal ve uluslararası sektör temsilcileriyle bir araya getirilecek. 


Açıklamada, D-Art House programının katılımcılara “Dijital sanatta marka, patent, telif ve satış yöntemlerine (NFT) dair donanım kazandıracaktır. Sanal bir sergi ile sonlanacak 170 saatlik eğitim temel tasarım prensipleri, yapım teknikleri, reklam ve yaratıcılık, oyun tasarımı ve oyunlaştırma, dijital sanatta marka/patent/telif, dijital sanat üretim ve satış yöntemleri (NFT, Blockchain) modüllerinden oluşmaktadır” ifadeleri yer alıyor. 


Program 18-29 yaş arası tüm katılımcılar için uygun olup sanal sergide dikkat çekici eser veya fikir üretimi yapan iki katılımcı Berlin International University’e giderek çalışmalarını uluslararası alanda pazarlamaya hak kazanacak. 


Başvuru için https://aday.bau.edu.tr/darthouse adresine gidebilir. Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk