Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Türkiye Blokzincir Üniversite Kulüpleri Listesi (Ç-İ)

Türkiye'de blokzincir üzerine aktif olarak çalışan üniversite kulüpleri.

26 Ekim 2022 08:15

Güncellenme: 26 Ekim 2022 11:53

Çankaya Üniversitesi Blockchain Kulübü: Çankaya Blockchain

Kuruluş Tarihi: 2021
Üye Sayısı: 1200
Sosyal medya:
@cankayachain


Çankaya Blockchain


 • Okulumuzdaki toplulukları incelerken böyle bir topluluğun eksikliğini hissettik ve bu alana ilgili olduğumuz için kurmaya karar verdik. Kuruluşumuz sırasında Türkiye’de sadece 6-7 blokzinciri kulübü vardı, Çok kısa bir sürede çok fazla insana ulaştık. Kulübe katılabilmek isteyen kişilerin sadece bu alana ilgi duymaları yeterli. Herhangi bir yaş veya bilgi sınırımız bulunmuyor. Bu sayede daha çok insana ulaşabilmeyi öngörüyoruz. Aramıza her geçen gün bu konuya ilgili ve öğrenmeye hevesli arkadaşımız katılıyor.
   
 • Çankaya Blockchain’de 150’si aktif olmak üzere toplamda 1200 üye bulunuyor. Çekirdek ekibimiz ise 35 kişi. 11 Kasım’da kuruluşumuzun birinci yılını kutlayacağız.
   
 • Misyonumuz gelişmekte olan blokzincir teknolojisi başta öğrenciler olmak üzere tüm Türkiye’de tanıtmak. Metropollerde yaygınlaşan bu teknolojiyi Anadolu’nun her bir bucağına yayarak Türkiye’nin bu alanda öncü ülkelerden olması için çalışacağız. Bir diğer amacımız insanların kripto okuryazarlığını artırmakla birlikte ulaşabildiğimiz kişi ve kurumların da bu teknolojiye adapte olmasını sağlamak.
   
 • Topluluğumuzdan çıkan bir girişimimiz var. Adchain, şirketleri web3 dünyasına hazırlayan bir danışmanlık şirketi olma yolunda ilerliyor. Bu alanda şu ana kadar tecrübe ettiklerimizi profesyonel hayata aktarmayı hedefliyoruz.
   
 • Bu bir yıl içinde okulumuzun 25'inci yılına özel ilk üniversite NFT Koleksiyonunu ve ilk üniversite token’ını çıkardık. Bunun yanı sıra birçok eğitim ve etkinlik düzenledik. Bunlardan en büyüğü Anadolu Blockchain Buluşmaları adı altında Anadolu’nun her bucağını gezerek blokzincir teknolojisini yaymayı planladığımız bir girişim. İlkini Ankara Kızılay’da yaptığımız bu buluşma beklediğimizden çok daha büyük bir ilgiyle karşılandı. Etkinliğimize birçok blokzincir şirketi, dernekler ve öğrenci toplulukları katıldı ve yaklaşık 140 kişi geldi. Gelenler arasında bu teknolojiyle ilk kez tanışanlar da vardı, girişimci, öğretim görevlisi, öğrenci, yazılımcı, avukat, sağlıkçı ve ev hanımı da.
   
 • Gelecek dönemde her ay Anadolu’nun başka bir ilinde Anadolu Blockchain Buluşmalarımızı yapmaya devam etmek istiyoruz. Ayrıca Ankara için de birçok etkinlik planımız var.

Çukurova Üniversitesi Blockchain Kulübü: Çukurova Blockchain

Kuruluş Tarihi: 2022
Sosyal medya:
@cukurovablock


Çukurova Blockchain


 • Çukurova Blockchain Kulübü, teknolojinin, özellikle de blokzincir ve kripto paraların her geçen gün yaygınlaştığı bu dönemde gelişmelere ayak uydurabilmek adına Nisan 2022’de Çukurova Üniversitesi öğrencileri tarafından kuruldu.

 • Bir üniversite kulübü olsak da kapımız tüm blokzincir meraklılarına açık. Kulübümüzün daha başvurular başlamamasına rağmen onlarca üyesi bulunuyor. Alımlar yakın zamanda başlayacak. Sayımızın binleri göreceğine inanıyoruz. Bu durum bizi motive ederek işimize daha sıkı sarılma fırsatı doğuruyor. Amacımız, blokzincir ekosistemine ilgi duyan ve bu ekosistemde kariyer hedefleyen her bilgi seviyesinden kişilere ulaşmak.

 • Kurulduğumuz günden bu yana online etkinlikler gerçekleştirerek üyelerimize ve bu ekosisteme meraklı kişilere Blockchain 101 ve benzeri eğitimler düzenledik. Şimdi de yüz yüze workshoplar, Web3 buluşmaları ve büyük etkinlikler yaparak Adana’yı bu alanda bilinçlendirmeye çalışıyoruz.

 • Bu bağlamda gelecek yıl Şubat ayında Adana Blockchain Zirvesi düzenlemeyi planlıyoruz. Blokzincir ve Web3 teknolojilerinin öncülerini de ağırlayacağımız bu zirvede ekosisteme Adana'yla yeni bir renk katmak istiyoruz.

Gazi Üniversitesi Blockchain Kulübü: Gazi Blockchain

Kuruluş Tarihi: 2022
Üye Sayısı: 200+
Sosyal medya: @GaziBlockchain


Gazi Blockchain


 • Topluluğumuz Gazi Üniversitesi bünyesinde 2022 Mart ayında kuruldu. Kuruluşundan itibaren yüzlerce çeviri ve podcast içeriği oluşturarak Türkiye'de Web3 ve blokzincir teknolojisi adına Türkçe kaynak yaratabilmek adına çalışmalarını sürdürdük. Ülkemizde bu alanda düzenlenen eğitim ve etkinliklere olabildiğince katılım gösterdik.

 • Bu dönem yeni idare ile geçen dönem oluşturulup pasif kalan, proje, tasarım, içerik ve benzeri ekiplerin üretkenliğini artırmak adına çalışmalar yapıyoruz ve yeni projeler üzerine çalışıyoruz.

 • Topluluğumuzun 200’den fazla üyesi bulunuyor. Üyelerin sayısı her geçen dönem artan ilgiyle katlanmaya devam ediyor.

 • Topluluğumuz bu yeni teknolojinin üniversite öğrencileri arasında popülerliğinin artması ve bu alan hakkında doğru kaynaklarla bilgi edinebilmesini, topluluk bünyesinde bu teknoloji ile projeler oluşturulmasını hedefliyor.

 • Yayımladığımız içeriklerin yanı sıra dönem boyunca düzenlenen etkinliklere katılım gösterip çeşitli iş birlikleri yaptık. Sosyal medya ağırlıklı çalışmalarımızı yıl sonu zirvesi ile tamamladık.

 • Yeni dönem hazırlıklarında sektör ekosisteminde Türkiye’de planlanan etkinliklerin organizasyonunu üstlenmeyi ve sektörün diğer oyuncularıyla birlikte çalışabilmeyi, topluluk üyelerimizin bu alanda yetkinliğinin artması ile kendilerine bir istihdam alanı oluşturabilmeyi kendimize hedef edindik.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Blok Zinciri Topluluğu: HKÜ Blok Zinciri Topluluğu

Kuruluş Tarihi: 2022
Üye Sayısı: 275
Sosyal medya: @HkuBlokZinciri


HKÜ Blok Zinciri Topluluğu


 • HKÜ Blok Zinciri Topluluğu’nu 2022 yılı Mayıs ayında blokzincir devrimine inanan ve merkeziyetsizlik felsefesini benimsemiş bir şekilde kurduk. Üye kayıtlarına bu yıl başlamış olmamıza rağmen aktif 275 üyemiz bulunuyor.

 • Yalnızca HKÜ öğrencilerini değil, blokzincir ekosisteminde dokunabildiğimiz herkesi bu teknoloji hakkında bilgilendirmeyi ve güncel iş modeli etrafında beraber çalışmak için bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Aktarmak istediğimiz teknoloji bilinci çerçevesinde blokzincir, kripto para, Web3 başlıklarını temel olarak ele almakla beraber DAO, merkeziyetsiz finans (DeFi), Metaverse, NFT, Tokenomics gibi bu teknolojinin dokunduğu bütün alanlar üzerinde çeşitli çalışmalar yapıyoruz.

 • Bu kapsamda topluluk toplantıları, atölye çalışmaları yapıp önümüzdeki eğitim öğretim yıllarında sektörel paneller, konferanslar vermeyi ve çeşitli yarışmalar düzenlemeyi hedefliyoruz.

 • Amacımız öğrenci arkadaşlarımıza blokzincir teknolojisinin önemi hakkında farkındalık kazandırarak onların etkinlik ve eğitimlerimizden en etkin şekilde yararlanmalarını sağlamak, alanında ulusal ve uluslararası önemli iş insanlarını ve danışmanları çağırarak workshoplar, seminerler, zirveler, talks etkinlikleri ve teknik geziler düzenlemek.

 • Ayrıca hedeflerimiz arasında bölüme ve ilgiye özel olarak blokzincir teknolojisinin alt dalları (programlama, şifreleme, hukuk vb.) hakkında ileri seviyede eğitimler vermek ve bu doğrultuda blokzincir projeleri üretmek de yer alıyor.

İstanbul Üniversitesi Blockchain Kulübü: İÜ Blockchain

Kuruluş Tarihi: 2019
Üye Sayısı: 200+
Sosyal medya:
@istanbulchain

                                                                                İÜ Blockhain


 • Kulübümüz 2019 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde kuruldu. Aramıza katılmak için İstanbul Üniversitesi örgün eğitim öğrencisi olmak ve blokzincir teknolojisine ilgi duymak yeterli.

 • Kulübümüzün 200'den fazla üyesi bulunuyor. Üye sayımız her geçen yıl artıyor. Blokzincir teknolojisine duyulan merak arttıkça kulübümüze olan ilgi de artıyor.

 • İstanbulchain olarak amacımız bu devrimsel teknolojiyle ilgilenen öğrencilere çeşitli seminerler, sertifika programları sağlayarak eğitimler vermek, workshoplar, konferanslar gibi etkinlikler düzenlemek. Ayrıca ilgili makaleler ve sosyal medya içerikleri üretip alanında uzman yerli ve yabancı iş insanlarıyla görüşmeler düzenlemeyi planlıyoruz.

 • Pandeminin ardından yüz yüze ilk dönemimizde alanında yetkin kişileri çağırıp giriş seviyesinden ileriye doğru eğitimler düzenledik. Daha sonra ekip içinde ve üyelerimizle akran öğrenim modelini uygulayarak ilgi alanlarımız üzerine ekipçe sunumlar yapıp kulüp içi konular işledik.

 • Ekipçe en büyük önceliğimiz yeni dönemde daha çok proje odaklı çalışmalarda yer alarak kendi projelerimizi geliştirmek.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Piyasaya Ether ETF Beklentisi Hakim, Bitcoin 71 Bin Doları Aştı

21 Mayıs 2024 21:24

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk