Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Türk Web3 Projeleri Tanıtım Turu!

Türk Web3 projeleri küresel rekabetin bir parçası haline gelmemizde önemli bir rol oynayabilir.

9 Kasım 2023 15:51

Güncellenme: 9 Kasım 2023 15:55

Web3, merkeziyetsiz teknolojiler ve blok zinciri gibi dağıtık veri yapılarını kullanarak kullanıcıların daha fazla kontrol sahibi olabileceği, daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlayabilecekleri ve daha fazla katılım fırsatına sahip olabilecekleri bir internet vizyonunu temsil ediyor. Türkiye de yerel Web3 projelerine sahip ülkelerden biri. Bu projeler, Türkiye'nin teknolojik kapasitesini artırabilir, yeni gelir kaynakları yaratarak ülkenin ekonomisine katkıda bulunabilir ve hatta küresel rekabetin bir parçası haline gelmemizde önemli bir rol oynayabilir.


Binance Blockchain Week İstanbul’un “Türk Web3 Projeleri Tanıtım Turu” panelinde konuşan Binance TR Pazarlama ve Topluluk Yöneticisi Alper Bulut, Utilify Kurucusu ve CEO’su Bertuğ Oymak, Nerf IT! Kurucusu ve CEO’su Burak, ve Finderex CEO’su Tarık Eroğlu, özellikle Türk Web3 ekosistemine katkıda bulunan projeler hakkında konuştu.


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkan bazı önemli içgörüler:


Bertuğ Oymak  - Utilify Kurucu ve CEO:


  • Oymak’a göre, bazen toplulukları arka planda bırakıyoruz ama bu şekilde sayısız sadakati de arka planda bırakmış oluyoruz. Marka topluluğu odaklı çalışan Utilify ise burada devreye giriyor ve sadakat trade’i olarak da tanımlayabileceğimiz bir deneyim sunuyor. Ayrıca platformu kullanabilmek için derin bir Web3 bilgisi de gerekmiyor çünkü platform, “hatıraları toplamaya ve bunlar üzerinde sahiplik elde etmeye” yönelik çalışırken şirketlerin mail adreslerine bile entegre olabiliyor. QR teknolojisiyle NFT alımları gerçekleştirilebilen platformda çoğu kullanıcının anlamakta zorlandığı bir teknoloj, kullanmasıi sade ve kolay bir hale geliyor.

Burak - Nerf IT! Kurucu ve CEO:


  • Beta sürecinde olup Android ve iOS cihazlarda kullanıma sunulan Nerf IT!, ismini gereksiz bir şekilde hızlı bir yükseliş (boost) görülmesi anlamına gelen nerf kelimesinden alıyor. Web2 oyuncularını Web3 dünyasına getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Burak, Nerf IT! olarak istihdam yaratacak eğitimler vermek istediklerini belirtiyor. E-spor turnuvalarının Superbowl ve derbi maçlarından fazla izlendiğine dikkat çeken Burak, şöyle söylüyor: “Şirketlerin x teknolojisini kullanarak y sunucusunu geliştirdim demesi gamer’ların ilgisini çekmiyor. Burada en büyük faktör olan eğlence göz ardı ediliyor. Herhangi bir e-spor oyuncusuna gidip iş birliği teklif ettiğinizde kendisini satın alınıyor gibi hissediyor ama bu çok yanlış. Binance ile ortaklığımız bizim böyle düşünmediğimizi gösteriyor.”

  • “Zaten gamer’lar olarak oyun içi para birimleriyle bir şeyler alıp satmaya alışığız, o yüzden token’lar bize çok da yabancı değil. Burada önemli olan sahipliğin kazanılması. Çok fazla Web3 oyun stüdyosu var ancak oyuncu sayısı çok az. Biz de burada devreye giriyoruz ve gamer’ların Web3 ekosistemiyle ortak yönlerine ve en önemlisi eğlence unsuruna dikkat çekerek Web2 oyuncularını Web3’e taşıyoruz.”

Tarık Eroğlu - Finderex CEO:


  • “Sadece 8 farklı pariteyi 10 farklı analiz aracından takip etmeye çalıştığımızda önümüze sadece kaos ve kaçan fırsatlar çıkıyor. Finderex’in Booster kategorisinde ise birden fazla parametre tek bir stratejiyle sunuluyor. Basit ve kullanıcı dostu arayüzümüz, 25 farklı pariteyi 14 farklı zaman diliminde kolayca takip edebilmenize imkan tanıyor. Bunun dışında hacim değişimi, RSI, trend skoru ve aşırı alım-satım verilerini de tek bir ekrandan analiz edip ciddi bir piyasa hakimiyeti sağlayabiliyorsunuz. Platformumuz, izledikleri verilere göre ayı ve boğa tuzaklarını tespit edebiliyor ve bunlarla karşılaşıldığında sizi uyarabiliyor. Kullanıcılarımızın merakla beklediği mobil uygulamamızı yılın sonunda sunmayı düşünüyoruz.”

Daha Fazla Oku

    web3finderexnerf itutilify

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk