Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Tether, Algorand ve EOS'ta USDT Basmayı Durduracak

İki blok zincirindeki stabil para dolaşım arzı, toplam USDT arzının yalnızca yaklaşık %0,1'ini temsil ediyor.

25 Haziran 2024 09:16

Güncellenme: 25 Haziran 2024 10:10

Dünyanın en büyük stabil parasının ihraççısı Tether, topluluk odaklı blok zinciri desteğine öncelik vermek için stratejik geçişin bir parçası olarak Algorand ve EOS blok zincirlerinde dolar sabitli USDT token’ını basmayı durduracağını açıkladı.


Tether, dün bir blog yazısıyla yaptığı açıklamada projenin “sürdürülebilirlik, kullanım ve topluluk ilgisi arasında bir denge kurmayı amaçladığını” söyledi.


Bugün itibarıyla Algorand ve EOS'ta yeni USDT basımı sona erecek olsa da, Tether önümüzdeki 12 ay boyunca iki zincirde de stabil parayı kullanmaya devam edecek.


Tether'in web sitesine göre, şu anda dolaşımda 16 farklı blok zincirine dağıtılmış yaklaşık 113 milyar dolarlık USDT var. Bununla birlikte, USDT'nin büyük çoğunluğu sadece iki zincir üzerinde yer alıyor – Tron'da yaklaşık 59 milyar dolar, Ethereum'da da 52 milyar dolar.


Algorand'da yalnızca 85 milyon dolarlık USDT yani toplam arzın yalnızca %0,08'i bulunuyor, EOS'ta ise yalnızca 17 milyon dolar yani toplam arzın %0,015'i.


Daha Fazla Oku

    tetherusdtalgorandeosStabil para

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Bradley Keoun

Bradley Keoun CoinDesk'in piyasalardan sorumlu yönetici editörüdür. Loeb Ödülü'nde iki kez finalist olan Keoun, daha öncesinde TheStreet'de küresel finans ve ekonomi yazarlığı, Bloomberg News'da editörlük ve yazarlık yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası BitMEX, Banka Gizliliği Yasasını İhlal Etmekten Suçlu Bulundu

11 Temmuz 2024 09:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk