Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Terra’daki Mirror Protocol’un Yeni Bir Saldırıya Maruz Kaldığı İddia Edildi

Topluluk kullanıcıları LUNC fiyatlandırma kahinleri hakkında olası bir hataya dair uyarıda bulunuyor.

31 Mayıs 2022 07:05

Güncellenme: 31 Mayıs 2022 17:22

“Mirroruser” takma adını kullanan bir kullanıcı, 28 Mayıs 2022’de attığı bir postta, Terra üzerinde inşa edilen DeFi protokolü Mirror Protocol’un bir saldırıya uğradığını iddia etti. Bu iddia Twitter’da @FatManTerra tarafından ortaya atıldı.


Son birkaç haftadır Terra araştırma forumunda yorumlarda bulunan FatMan’a göre bu son saldırıda 2 milyon dolar çalındı ve bu meblağın artma ihtimali var.


Bu açığın LUNC fiyatlandırma kahinlerinden kaynaklandığı belirtildi.


FatMan’a göre bu açığı bulan bir kahin Mirror’ın tüm likidite havuzlarını boşaltma tehdidinde bulunuyor.
FatMan geçtiğimiz hafta Mirror Protocol’a olan başka saldırılara da dikkat çekmişti.


Mirror Protocol, kullanıcıların aralarında ABD’deki belli başlı borsaların da bulunduğu bazı ortamlardaki hisselerin “yansıması” olan “ayna varlıklar” geliştirmesine imkân veren bir DeFi platformu. 


The Block’un iddiasına göre Mirror Protocol’de, Ekim 2021’de Terra blok zinciri üzerinde 90 milyon dolarlık bir sızıntı yaşadı ve bu olay geçen haftaya kadar fark edilmedi. 


Geçtiğimiz hafta sonu Terra’nın yeni blokzinciri devreye girdi. Ekosistemin hayata döndürülmesi için yeni LUNA tokenları verildi. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Michael Bellusci

Michael Bellusci, CoinDesk'in kripto ödemeler alanındaki muhabirlerindendir. Daha önce Bloomberg'de borsa muhabirliği yapıyordu. BTC, ETH ve MATIC sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk