Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“Telif Hakları NFT Projelerinin Gelişmesini Mümkün Kılıyor”

Animoca Brands, telif haklarını desteklediğini açıkladı. Şirketin kurucu ortağı, telif haklarının kaldırılmasının “endüstriyi gerileteceğini” belirtti.

9 Mayıs 2023 12:51

Güncellenme: 9 Mayıs 2023 13:46

Oyun şirketi Animoca Brands’in kurucu ortağı Yat Siu, telif haklarının non-fungible token (NFT) ekonomisinin büyümesini hızlandırdığını söyledi.


Siu, CoinDesk TV’nin First Mover programında “Tüm bu yenilikler, telif hakları sayesinde gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı.


Hong Kong merkezli firma, dijital yaratıcıları NFT lisanslarıyla destekleme konusunda kesin bir duruş sergilemişti. NFT lisanslarının dijital içerik üreticilerin telif haklarını korumanın yasal bir yolu olduğunu söyleyen Siu, NFT Paris Konferansı’nda da şirketin bu konudaki duruşunu ve Web3 içerik oluşturucularının haklarının önemini vurgulamıştı.


2022’de yaşanan ayı piyasasına rağmen NFT endüstrisi 24 milyar dolardan fazla satış gerçekleştirdi.


Siu, “Bu, milyarlarca doların üreticilere ulaştığı anlamına geliyor. Ancak, bu paranın çok daha fazlası Blur, OpenSea, Magic Eden gibi şirketlerin kurulmasını mümkün kılan ve endüstriyi besleyen varlık sahiplerine gitti” ifadelerini kullandı.


Telif hakları olmazsa ekosistemdeki proje yeniliklerini desteklemek için yeterli para olmayacağını belirten Siu şunu ekledi: “Bu hakların kaldırılması endüstrinin gerilemesi anlamına gelir”


Suudi Arabistan Anlaşması

Animoca Brands, Orta Doğu-Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde potansiyel bir OpenSea kurmak istiyor.


Şirket, kısa bir süre önce Suudi Arabistan’ın ilk NFT pazarı olan Nuqtah’a yatırım yaptığını açıklamıştı.


Siu, yapılan yatırımla ilgili ise şunları söyledi: “Bu yatırımı 2019’da OpenSea’ye yaptığımız yatırım gibi görüyoruz. O zamanki gibi şu anda da bu yatırımı yapmamızın nedenlerinden biri bugün oldukça önemli hale gelen NFT ekonomisinin altyapısını geliştirmeye yardımcı olmak istememiz.”


Siu’ya göre, Japonya gibi piyasaya hakim oyuncuların bölgesel NFT katılımcıları var. MENA bölgesinde ise henüz önemli bir oyuncu bulunmuyor.


Yapılan yatırımın miktarını açıklamayan kurucu ortak, yatırıma hiçbir şekilde hükümet parasının dahil olmadığını belirtti.


Daha Fazla Oku

    nftOpenSeablurAnimoca Brandsweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Konsolide Vadeli İşlemler için Onay Aldı

28 Eylül 2023 18:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk