Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“Telif Hakları, NFT Projelerinin Gelişmesini Mümkün Kılıyor”

Bilgisayar oyun firması Animoca Brands'ın kurucu ortağı Yat Siu, telif ücretlerinin kaldırılmasının sektörü geriye götüreceğini söyledi.

20 Mart 2023 08:18

Güncellenme: 20 Mart 2023 14:11

Bilgisayar oyun firması Animoca Brands'ın kurucu ortağı Yat Siu, telif haklarının NFT ekonomisinde büyümenin hızlanmasına destek olduğunu söyledi.


CoinDesk TV'nin "First Mover" programına katılan Yat Siu, “Yaratılan tüm yenilikler, telif ücretlerinin var olmasından kaynaklanıyor” dedi.


Siu verdiği demeçte, firmasının, telif haklarını yasalarla güvence altına alabilmek amacıyla içerik oluştuculara verilen NFT lisansları ile dijital içerik oluşturucuların desteklenmesi konusunda sağlam bir duruş gösterdiğini vurguladı ve Web3 dünyasından içerik oluşturuculara yönelik hakların ve telif ücretlerinin öneminde değindi.


NFT sektörünün geçtiğimiz yılın büyük bölümünde etkili olan ayı piyasasına rağmen 24 milyar doların üzerinde satış gerçekleştirmesiyle ilgili olarak ise, Siu, “Bu potansiyel, milyarlarca doların içerik oluşturucularla paylaşıldığını daha da önemlisi Blur, OpenSea ve Magic Eden gibi şirketleri ortaya çıkarmayı olanaklı kılan sektörde rol alan kuruluşların sahiplerine de gittiğini gösteriyor” ifadelerini kullandı.


Siu, ayrıca, telif ücretinin olmadığı bir ekosistemde projelerin desteklenmesi için yeterli paranın olamayacağının altını çizerken, “Telif ücretlerini kaldırdığınızda sektörü geriye götürmüş olursunuz” dedi.


Suudi Arabistan anlaşması

Animoca Brands, kısa bir süre önce, Suudi Arabistan'ın ilk lisanslı NFT pazarı Nutah'a yatırım yapmıştı.


Siu, bu “girişimleri ile ilgili olarak, “Bu yatırımı 2019 yılında OpenSea'ye yaptığımız yatırıma benzetiyoruz. Bu yatırımın nedenlerinden biri o dönemde var olmayan ancak şimdi çok büyük bir hızla büyüyen NFT dünyasında bir yol açmaktı” dedi.


Japonya gibi büyük oyuncuların bölgesel NFT katılımcılarının olduğunu belirten Siu,  MENA bölgesinde (Ortadoğu-Kuzey Afrika) henüz önemli bir oyuncunun ortaya çıkmadığını söyledi.Daha Fazla Oku

    Animoca Brandsnfttelif ücretleri

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CME’de Listelenen BTC ve ETH Vadeli İşlemleri Yükseliş Sinyali Veriyor

28 Kasım 2023 20:09

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk