Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Teknolojinin Kalbinden Haberler

TÜBİTAK BİLGEM Başkan Yardımcısı Sadullah Uzun en son teknolojik gelişmeleri değerlendiriyor.

8 Kasım 2023 17:21

Güncellenme: 8 Kasım 2023 17:24

Blok zincirinin kalbinde ve felsefesinde teknoloji yatıyor. Ve teknoloji alanında gelişmeler hız kesmeden kendini göstertiyor. Peki Türkiye bu gelişim sürecinde nerede konumlanıyor? Ülkemizin güzide kurumlarından TÜBİTAK BİLGEM’in İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sadullah Uzun, Binance BlockchainWeek İstanbul’da gerçekleştirdiği “Reporting From the Heart of Technology” başlıklı konuşmada en güncel bilgileri bizlerle paylaştı.


Teknolojideki sürekli gelişime dikkat çeken Sadullah Uzun, sözlerine Binance Blockchain Week’in İstanbul’da gerçekleşmesinden çok memnun olduğunu belirterek başladı ve Binance’e teşekkür etti. Kripto dünyasına nasıl girdiği sorusuna cevap veren Uzun, Aralık 2013’te attığı tweet’i paylaştı: “6 bin TL değerinde LightCoin alan biriyle sohbet ediyorum. Bitcoin, mining vs. anlamaya çalışıyorum… İlk kez yaşlandığımı hissettim!”


Tweet’in ardından bir mühendis olarak işin iç yüzünü merak ettiğini ve blok zinciri ile kripto dünyasını bu şekilde araştırmaya başladığını anlatan Uzun, 10 sene önce bulduğu tüm belgelerin çok teknik olduğunu, bu yüzden de çevresine bahsederken sadeleştirerek anlatmak zorunda kaldığını belirtti. Anlattığına göre, o sıralarda en çok zikrettiği cümle şuydu: “Blok zinciri teknolojisi Bitcoin’den ibaret değil.”


2500’den fazla kıdemli mühendisle çalışan TUBİTAK BİLGEM’in araştırma kapsamında “Dijital Varlıklar ve Bulut Teknolojileri, Blockchain ve Metaverse, Kriptografik Sistemler” gibi alanlar bulunuyor.Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yield Farming: Nedir ve Nasıl İşler?

30 Kasım 2023 20:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk