Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Teknoloji Devleri Metaverse Yazılım ve Terminoloji Standartlarını Belirlemek İçin Bir Forum Oluşturdu

Meta, Microsoft, Nvidia, Unity, Sony ve 30 diğer şirket ortak çalışabilen bir metaverse için gerekli altyapıyı inşa etmek için bir araya geliyor.

22 Haziran 2022 10:05

Güncellenme: 22 Haziran 2022 13:52

Kripto dünyasının tüm çabalarına rağmen metaverse şu anki haliyle merkezi ve silolaşmış bir görünüm sergiliyor. İşte bu nedenle oyun ve yazılım dünyasının önde gelen dev şirketleri bir araya gelerek metaverse Standards Forum’u kurdu. Bu forum ortak çalışma ve platformlar arası geçişkenliğin yanı sıra terminoloji konusunda da standartların tartışıldığı bir yapı olacak.


  • Meta, Microsoft, Nvidia, Unity, Sony ve 30 diğer şirket ortak ve birlikte çalışabilir bir metaverse altyapısı kurmak için bir araya geliyor.

  • Salı günü yayınlanan bir basın bültenine göre forum pragmatik, aksiyon odaklı projelere ve açık kaynaklı araçlara odaklanarak metaverse standartlarının yayılmasını hızlandırmayı hedefliyor. Forum, ayrıca, tutarlı bir terminoloji ve yönergeler ortaya koymayı da amaçlıyor.

  • Forumun amaçlarından biri de herhangi bir şirketin metaverse’ün gelişimini domine etmemesini sağlamak. Bu, WWW’in farklı paydaşlarca şekillendirilmesine benzeyen bir yaklaşım.

  • Forum, oyun ve yazılım alanında bilinen birçok şirketi kapsasa da Apple, Niantic (poken Go oyununu yaratan şirket) ve Roblox bu foruma dahil olmadılar.

  • Basın bülteninde, “Sektör liderleri metaverse’ün potansiyelinin tam anlamıyla ortaya çıkması için açık standartlar üzerine kurgulanmasının önemine inandığı” vurgulanıyor.

  • Forumun ilk toplantısının temmuz ayında yapılması planlanıyor. 

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Doların Üzerine Çıkmaya Çalışıyor

18 Temmuz 2024 17:45

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk