Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

TeamSec, yapay zeka ve otomatik makine öğrenimi destekli projesi TÜBİTAK'tan %100 Hibe Aldı

TeamSec'den finans sektörü için önemli bir adım geldi.

3 Kasım 2023 18:32

Güncellenme: 3 Kasım 2023 20:15

Türkiye'nin önde gelen finans sektörüne yenilikçi çözümler sunan şirketi TeamSec, yapay zeka ve otomatik makine öğrenimi (AutoML) destekli "securitization" projesiyle büyük bir başarı elde etti. TÜBİTAK'tan (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) alınan %100'lük hibe, şirketin bu alandaki etkileyici adımlarını belgelemiş oldu.


3 Kasım 2023 tarihinde duyurulan habere göre, TeamSec'in finans sektöründeki securitization süreçlerini baştan aşağı değiştirecek olan projesi, TÜBİTAK'ın onayıyla desteklendi. Bu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ile yapılan ortaklık sonucunda, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) Ar-Ge inovasyonlarını teşvik etme amacı taşıyan bir girişim kapsamında gerçekleşti.


TeamSec'in projenin amacı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu ile iş birliği içinde, finans sektöründeki securitization süreçlerini veri bilimi ve finans mühendisliğinin birleşimiyle devrimleştirmek. Ancak bu devrim, sadece bu bileşimle sınırlı kalmayıp, yapay zeka (AI) ve AutoML teknolojilerinin gücünü de projeye dahil etmeyi hedefliyor.


Bu yeni platform, yapay zekanın sunduğu büyük potansiyeli kullanarak finansal kurumların daha akıllı, veriye dayalı kararlar almasına olanak sağlıyor. Artık bilimkurgu olarak düşünülen içgörüleri, tahminleri ve otomasyonu sunarak, sürecin daha hızlı ve verimli olmasını sağlıyor.


TeamSec'in AutoML ile güçlendirilen platformu ise sadece akıllı olmakla kalmayıp, kendini eğitebilme özelliği sayesinde karmaşık görevleri otomatikleştiriyor. Bu, süreci herkesin erişebileceği, daha hızlı ve daha verimli bir hale getiriyor.


Bu yenilikçi adım, securitization süreçlerini benzersiz bir verimlilikle yönetme imkanı sunmanın yanı sıra, finans mühendisliği, veri bilimi, yapay zeka ve AutoML alanlarında inovasyonu teşvik ediyor. Otomasyonun getirdiği zaman ve maliyet tasarrufları ise yeni fırsat kapılarını aralıyor.


Daha Fazla Oku

    TeamSec

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Arjantin Copa America Finaline Çıkarken ARG Token İkiye Katlıyor

11 Temmuz 2024 14:42

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk