Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

SushiSwap, Tokenomik Değişiklikler Planlıyor

Protokolün “Şef” sözleşmelerinde yapılan değişiklikler, protokolü daha merkeziyetsiz ve güvenli hale getirmeyi amaçlıyor.

27 Nisan 2023 10:42

Güncellenme: 27 Nisan 2023 12:25

Merkeziyetsiz borsa (DEX) SushiSwap, Uniswap v3 sürümünü benimsemesini kolaylaştırmak adına yeni bir tokenomik model uygulayacak.

Baş Aşçı Jared Grey’in CoinDesk’e verdiği röportaja göre, yeni model muhtemelen mayıs ayı sonlarında topluluk oylamasına sunulacak. Değişiklikler onaylanırsa, bu ayın başlarında gerçekleşen “Şef” sözleşmelerinin hack’lenmesi olayını bir daha yaşamamak adına aktiviteyi kontrol eden kodlamalar da iyileştirilecek.

Grey, gelişmeyle alakalı şunları söylüyor: “V3, tokenomiyi daha verimli hale getirmemize yardımcı oluyor. V3’ün gelişmiş sermaye verimliliği ve sürdürülebilir tokenomisiyle, 30’dan fazla ağ üzerindeki büyümeyi ölçeklendireceğiz.”

Ayrıca değişiklikler, protokolün merkeziyetsizliğini ve güvenliğini de artıracak.

Borsa, bu ayın başlarında gerçekleşen ve 3,3 milyon dolarlık zarara uğratan saldırının ardından güvenliği artırmaya çalışıyor. Saldırganlar, likiditeyi artırırken işlemleri daha verimli bir şekilde yürütmeyi amaçlayan akıllı sözleşme bileşeni Route Processor 2’deki güvenlik açığını kullanmışlardı. O zamandan bu yana bazı fonların telafisi sağlandı.

SushiSwap’taki bu açık düzeltildi ve bazı ağlarda Uniswap v3 benimsenmeye başlandı. İlerleyen zamanlarda daha fazla ağ dahil edilecek.

Grey’in tweet’lerine göre, SushiSwap ekibi, protokolün arayüzünde zincirler arası swap’ları kolaylaştırmayı amaçlayan bir dizi değişiklik yapmayı planlıyor.

CoinGecko verilerine göre, SushiSwap (SUSHI) token’ı şu anda yüzde 1,3 oranında düşüşle 1,04 dolardan işlem görüyor.


Daha Fazla Oku

    SushiSwapUniswaptokenomi

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Worldcoin ve Girişim Sermayesinin Entelektüel Gerilemesi

28 Mayıs 2023 09:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk