Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Steve Jobs’un NFT Bağlantılı Sandaletleri 218.000 Dolara Satıldı

Apple’un kurucusu Steve Jobs tarafından giyilen sandaletler açık arttırmada satıldı. Alıcıya sandaletlerin NFT’si de verildi.

16 Kasım 2022 14:27

Güncellenme: 16 Kasım 2022 15:26

Apple kurucu ortağı Steve Jobs’a ait Birkenstock marka sandaletler, açık arttırmada ismi açıklanmayan bir alıcı tarafından 218.000 dolara satın alındı.


Julien's Auctions açık arttırma şirketine göre Jobs’un Apple’ın pek çok tarihi anında giyilen sandaletlerin NFT’si de yapıldı. Birebir ölçülerde bir dijital versiyonu Polygon blokzinciri üzerinde mintlenen NFT’nin satış şartlarına göre NFT’nin sahibi herhangi bir telif hakkına sahip olmayacak ve kullanımından kâr edemeyecek.  


Açık arttırmada 19 teklif verilen sandaletlerin 60-80 bin dolar arasında satılacağı öngörülüyordu. Yani satış rakamı tahminleri geçti. Julien's Auctions’tan verilen bilgiye göre sandaletler Jobs tarafından 1970’ler ve 1980’lerde kullanıldı.


Sandaletler açık arttırmadan önce Jobs’un eskiden kaldığı evin idarecisi Mark Sheff’e aitti.   


Sheff, daha önce Business Insider’a verdiği röportajda Jobs’un pek çok eşyayı evden attığını, evinde çok az eşya bulundurduğunu söylemişti.


Açık arttırmada verilen bilgilere göre Jobs, 1976 yılında Steve Wozniak ile bir evin garajında Apple’ı kurduğu dönemde de bu sandaletleri giyiyordu. Jobs’un eski ortaklarından Chrisann Brennan, Vogue dergisine bu sandaletlerin Jobs’un üniforması gibi olduğunu söylemişti.


Jobs’un NFT’si de yapılan sandaletleri ile beraber son zamanlarda trend haline gelen ölmüş ünlü kişilerin NFT koleksiyonlarını çıkarma trendine bir eşya daha eklenmiş oldu. Yakın zamanda David Bowie, Biggie Smalls ve Whitney Houston gibi ünlülerin NFT koleksiyonları çıkarılmıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk