Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

‘Stellar’ın MoneyGram’la Yaptığı İş Birliğiyle Sabitcoin’lerle Havale Hizmeti Mümkün’

Ödeme sistemleri ve para transferi şirketi MoneyGram’la yaptıkları iş ortaklığı üzerine konuşan Stellar Development Foundation Başkan Yardımcısı Mark Heynen düşük maliyetli, hızlı ve ölçeklenebilir havale hizmeti sunduklarını söylüyor

25 Eylül 2022 12:30

Güncellenme: 25 Eylül 2022 12:40

CoinDesk Türkiye’nin bugün düzenlediği Dijital Ödemeler Sisteminde Blokzincir Devrimi etkinliğinin konuşmacılarından Stellar Development Foundation Başkan Yardımcısı Mark Heynen, sınırlar ötesi ödemelerde Money Gram’la yaptıkları iş birliğine dikkat çekiyor.


·  Stellar blokzinciri günde 5 milyonu aşkın işleme ev sahipliği yapıyor.


·  MoneyGram’le yaptığımız iş birliği çerçevesinde yerel para biriminizle sabitcoin USDC alarak cüzdanınıza aktarabiliyor ve yine USDC’den yerel para birimine, örneğin Türk Lirası cinsinden banka hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Tüm bunların mümkün olacağını birkaç yıl önce söyleseydiniz inanmazdım.


·  Sınırlar ötesi para transferlerinde dünya genelindeki iş ortaklarımızla otomatik entegrasyon sağlıyor, Türkiye dahil 200 ülkede ve birçok bölgede iş ortaklarımıza faaliyet gösteriyoruz. Stellar üzerinden yıllık 3,5 milyar dolarlık işlem geçiyor. 


·  Stellar’la para transferlerini çok daha hızlı (üç ila beş saniye arasında), düşük maliyetli (binlerce dolarlık para transferlerinde 1 sentlik maliyetler) ve ölçeklenebilir şekilde (global uygulamalarla uyumlu) yapabiliyorsunuz.


·  Stellar tüm bunları akıllı kontratlara fazlasıyla bel bağlamadan yapabiliyor. Şu anda akıllı sözleşmelerden yararlanmıyor olsak da Soroban adını verdiğimiz akıllı sözleşme platformuyla bu alandaki inovasyonlardan kazanımlar elde edeceğiz.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 71 Bin Dolar Civarında İşlem Görüyor

6 Haziran 2024 19:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk