Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Stellar Vakfı, Akıllı Sözleşmelerin Yükseltilmesini Ertelemeyi Düşünüyor

Yükseltilmiş versiyonda 25 Ocak'ta tespit edilen hatanın çok az da olsa risk oluşturduğu kabul edildi. Ancak Stellar Geliştirme Vakfı, blok zincirinin geliştirici topluluğundan gelen "güçlü geri bildirimlerin" ardından 30 Ocak’ta olarak planlanan hedef ertelenmesini öneriyor.

29 Ocak 2024 09:17

Güncellenme: 29 Ocak 2024 09:59

Stellar blok zincirinin, projenin arkasındaki geliştiricilerin ve doğrulayıcıların 30 Ocak hedef tarihini yeniden gözden geçirmesine neden olan hatanın bulunmasının ardından, merakla beklenen yükseltmesini ertelemesi muhtemel.


Blok zinciri ekosistemini destekleyen Stellar Geliştirme Vakfı, cumartesi günü CoinDesk ile paylaşılan blog gönderisine göre 25 Ocak'ta Stellar Core v20.1.0 yazılımında bir hata buldu ve bu hata, yükseltme gerçekleştikten sonra yeni "Soroban" akıllı sözleşme işlemlerindeki uygulamaları ve hizmetleri etkileyebilir.


SDF yetkilileri, "aşamalı kullanıma sunma planı göz önüne alındığında hatanın çok az da olsa risk oluşturduğuna karar verdi." Ancak vakıf, geliştirici topluluğundan gelen "güçlü geri bildirimlerin" ardından, oy kullanmalarını önlemek için doğrulayıcılarını “etkisiz hale getirmeyi” planlıyor.


Gönderiye göre, bazı doğrulayıcılar her şeye rağmen "Protokol 20" yükseltmesini uygulamayı seçebilir.


Ancak pazar günü bir SDF temsilcisi CoinDesk'e, SDF, Satoshipay, Blockdaemon, Public Node, Lobstr ve Whalestack dahil olmak üzere yedi tier-1 doğrulayıcıdan altısının etkisiz hale getirileceğini söyledi.


Temsilciye göre, "Mevcut yapılandırmalar göz önüne alındığında beşten az kuruluş oy kullanırsa, onay için yeterli sayıya ulaşılamayacak. Başka bir deyişle, yükseltme ertelenecek gibi görünüyor."


Hatanın önümüzdeki iki hafta içerisinde düzeltilmesi ve yükseltme için yeni bir oylama tarihi belirlenmesi bekleniyor.


Daha Fazla Oku

    Stellarblok zinciriakıllı sözleşmeler

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Bradley Keoun

Bradley Keoun CoinDesk'in piyasalardan sorumlu yönetici editörüdür. Loeb Ödülü'nde iki kez finalist olan Keoun, daha öncesinde TheStreet'de küresel finans ve ekonomi yazarlığı, Bloomberg News'da editörlük ve yazarlık yapmıştır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk