Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Starbucks Odyssey, İkinci NFT Satışını Daha Sorunsuz Bir Şekilde Gerçekleştirdi

Cüzdanlarında iki Stamp bulunduran Web3 sadakat programı üyeleri, ön satışa erişebildiler.

20 Nisan 2023 09:54

Güncellenme: 20 Nisan 2023 14:04

Starbucks Odyssey’nin “Stamps” adını verdiği NFT koleksiyonunun ilk serisi birkaç ağır eleştiri almıştı. Ancak, kahve şirketinin Web3 sadakat programı, beta programlarının yapması gerekeni yapıp şirketin hatalarından ders çıkardı.

Starbucks’ın sadakat programı, yalnızca davetli beta üyelerine açık olan ve sınırlı sayıda NFT’lerden oluşan “The Siren Collection”ı 9 Mart’ta yayımlamıştı. Sınırlı sayıda insan olmasına rağmen 100 dolarlık fiyata satılan 2,000 Stamp o kadar yüksek bir taleple karşılaşmıştı ki şirketin web sitesi bir süreliğine kullanılamadı. Birçok üye, Nifty Gateway’deki NFT’lerden satın almaya çalışırken hata mesajıyla karşılaştı.

İkinci NFT drop olarak planlanan “The Starbucks First Store Collection” ise 5,000 Stamp’in her biri 99 dolardan satışa çıktığı bir koleksiyon oldu. Program, cüzdanında en az iki Journeys Stamp bulunduran Odyssey üyeleriyle sınırlandırıldı. Aynı zamanda, geçen satışta kullanıcı başına iki NFT alınabilirken bu satışta kullanıcı başına bir satış gerçekleştirilebildi.

Planlanan ön satış, geçen seferki sorunları çözmeye yönelik iyi bir başlangıç olsa da alım yapamayacaklarını öğrenen birçok üyenin kafası karıştı. Erken erişim döneminin ilk birkaç dakikasında, topluluğun Discord grubu sürecin ikinci aşamasında kalan kullanıcıların ekran görüntüleriyle dolup taştı. Ekran görüntülerine göre, kullanıcılara verilen bekleme süreleri 5 dakika ile 15 dakika arasında değişiyordu.3 saatlik ön satış sona erdikten sonra, Odyssey üyelerinin geri kalanı, artan yaklaşık 2,800 Stamp’ten birine sahip olmayı başardı. Genel satış daha sorunsuz ilerledi.

“First Store” Stamp’lerinden satın alan kullanıcılar, asıl sanatın 20 Nisan’da ortaya çıktığını görecekler. Starbucks’a göre bu sürpriz, Seattle’daki ilk Starbucks mağazası olan 1912 Pike Place’i anmaya yönelik olacak.

Bu yazı yazıldığı sırada Siren Collection NFT’leri 450 dolar civarında ve işlem hacmi, yarım milyon doların üzerinde.


Daha Fazla Oku

    StarbucksStarbucks Odysseynftweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gemini ve Genesis, Mahkemenin Earn Programını Hedef Alan SEC Davasını Reddetmesini İstiyor

29 Mayıs 2023 16:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk