Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Spotify, Token Özellikli Çalma Listelerini Test Ediyor

Henüz pilot aşamasında bulunan özellik yalnızca Amerika, Birleşik Krallık, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yaşayan Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

23 Şubat 2023 12:28

Güncellenme: 24 Şubat 2023 18:08

Popüler müzik platformu Spotify, NFT sahiplerinin cüzdanlarını bağlayarak müzik dinleyebilecekleri “token özellikli çalma listeleri” üzerinde çalışıyor.


Özellik şu anda Fluf, Moonbirds, Kingship ve Overload platformlarında token sahibi olan kullanıcılar tarafından erişilebilir durumda. Özelleştirilmiş çalma listeleri 3 aylık deneme süreci boyunca güncellenmeye devam edecek ve yalnızca topluluk üyelerine gönderilen bağlantılar aracılığıyla erişilebilecek.Web3 oyun ve medya platformu Overlord, Çarşamba günü paylaştıkları tweet’te Creepz NFT’lerine sahip kullanıcıların Web3 cüzdanlarını Spotify’a bağlayarak “Invasion” adlı çalma listesine ulaşabileceklerini duyurdu.


Platform bu özelliğin henüz yalnızca Amerika, Birleşik Krallık, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da erişime açık olduğunu ekledi.

Spotify’ın resmi Twitter hesabı tweet’e yanıt vererek onayladı.Universal Music Group şirketinin NFT müzik grubu KINGSHIP ise Queen, Missy Elliott, Snoop Dogg ve Led Zeppelin gibi sanatçıların bulunduğu bir token özellikli çalma listesi oluşturduklarını duyurdu.NFT müzik grubunun geliştiricilerinden Apoorv Lathey, kullanıcıların KINGSHIP’in özelleştirilmiş çalma listesine nasıl ulaşılabileceğini adım adım anlattı.Ekran görüntülerine göre kullanıcılar Spotify’a Metamask, Trust Wallet, Rainbow, Ledger Live ya da Zerion cüzdanlarını bağlayabilirler.


Spotify’ın sözcüsü ise CoinDesk’e şunları söyledi: “Kullanıcı deneyimlerini geliştirmek amacıyla düzenli aralıklarla testler ve güncellemeler gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz testler kullanıcı deneyimini geliştirmenin yanı sıra gereken diğer hizmetleri keşfetmemize yardımcı oluyor”


489 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip bir şirket olan Spotify daha önce NFT’leri platforma başarılı bir şekilde entegre etmişti. Mayıs 2022’de Steve Aoki ve The Wombats gibi ünlü sanatçıların kendi profillerinde NFT paylaşmalarına olanak sağlamıştı.


Bununla birlikte, müzik deneyimini merkeziyetsizleştirmek adına birkaç Web3 müzik platformu ortaya çıktı. Bunlardan biri olan Audius kullanıcılara uygulamayı kullandıkça AUDIO isimli token’lar kazandırırken Royal ve anotherblock gibi platformlar, içerik üreticilerin telif haklarını parçalanmış NFT’ler olarak satmalarına izin vermeye başladı.


Daha Fazla Oku

    nftweb3Spotify

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Demokratlar, Fed'in Faiz Oranını Düşürmesi Gerektiğini Düşünüyor

11 Haziran 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk