Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

S&P Global, CoinBase’in Görünümünu Olumsuza Çevirdi, Notunu Düşürdü

CoinBase’in notu, zayıf kazanç ve rekabet baskısı nedeniyle BB+'dan BB'ye düşürüldü.

12 Ağustos 2022 08:40

Güncellenme: 12 Ağustos 2022 11:06

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, yayınladığı notta kripto borsası CoinBase’in görünümününün "olumsuz" olduğunu açıklaması Coinbase için zor geçen haftayı daha da zorlaştırdı.

S&P Global, Coinbase'in uzun vadeli ihraççı kredi notunu ve teminatsız borç notunu, zayıf kazanç ve rekabet baskısını gerekçe göstererek BB+'dan BB'ye indirdi.

S&P Global’dan değerlendirmeyle ilgili olarak yapılan açıklamada, “CoinBase’in mevcut pazar payının bu yıl düşmesiyle kripto borsa sektöründe rekabet riski arttı. Pazar payındaki kayıp ve daha yüksek marj sıkıştırma riskinin sonucu olarak, Coinbase için farklı döngülerin önceki beklentilerimizin üzerine çıktığına ve mevcut durumu revize etmemiz gerektiğine inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

S&P, yaptığı değerlendirmenin,mevcut ayı piyasasının daha ne kadar süreceği hakkındaki belirsizlikleri ve pazar payında daha fazla bozulma potansiyelini yansıttığını da belirtti.

S&P'nin notu, Coinbase'in 2022'nin ilk çeyreğinde 309 milyon dolardan ikinci çeyrekte 217 milyon dolara yaklaşık yüzde 30’luk düşüşle inen ticaret hacmi bildirmesinin ve gelir beklentilerinin altında kalmasının üzerinden henüz iki gün geçtikten sonra açıklandı.

CoinBase yılı ilk çeyreğinde 430 milyon dolar zarar açıklarken bu raka ikinci çeyrekte 1,1 milyar dolar seviyesine çıktı.

Coinbase, yayımladığı üç aylık rapor, ABD menkul kıymet düzenleyicileri tarafından token listeleme süreçleri ile stake programları ve karşılar getiren ürünleri hakkında soruşturma altında olduğunu duyurdu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


James Rubin

James Rubin, CoinDesk'in Batı Kıyısı merkezli ABD haber editörüdür. Diğer kuruluşların yanı sıra Milken Enstitüsü, TheStreet.com ve Economist Intelligence Unit için yazılar yazdı ve editörlük yaptı. Aynı zamanda Urban Cyclist's Survival Guide kitabının yazarlarındandır. Az miktarda bitcoine sahiptir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Onramp Invest, Platformuna CoinDesk 20 Endeksini Entegre Etti

29 Şubat 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk