Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Şirinler, Web3 Dünyasına Adım Atıyor!

Bir çizgi roman olarak ortaya çıkan ve uluslararasında çizgi film ve filmleriyle popüler olan küçük, mavi varlıklar, NFT dünyasına giriş yapıyor.

18 Nisan 2023 11:59

Güncellenme: 18 Nisan 2023 15:48

Çizgi romanlarıyla ve çizgi filmleriyle bilinen popüler animasyon serisi Şirinler, Şirinler Köyü’nü konu alacak NFT koleksiyonuyla Web3 macerasına atılıyor.

“Şirinler ne alaka?” diye soracak olursanız, "Web2 dünyasında sağlanan yüzde 94 tanınma oranı" cevabını alabilirsiniz. Şirinler Topluluğu’nun kurucu ortağı ve CMO’su Arthur Salkin, CoinDesk’le görüşmesinde, Şirinler efsanesinin çizgi romanlarla başladığı Belçika’yla sınırlı kalmayıp Avrupa, ABD ve Çin’de büyük ilgi görmesinden bahsetti.

Topluluğun diğer bir kurucu ortağı Frédéric Montagnon, marka stratejisi açısından bu ilginin çok bir etken olduğunu belirtti. Montagnon, Şirinler’in Web2 hayranlarını, samimi bir topluluk aracılığıyla Web3’e taşımanın doğru bir karar olacağını da ekledi.

Romanetto, CoinDesk’le görüşmesi sırasında şu ifadeleri kullandı: “NFT’leri, sınırları olmayan bir topluluk olarak görüyoruz. Web3 başkalarıyla bağlantı kurma ve dijital egemenlik sağlama özgürlüğü sağlıyor, ki bu çok önemli bir olay.”

Şirinler Topluluğu, 18 Nisan’dan itibaren Şirinler karakterlerini konu alan 3,000 NFT için bir açık artırma başlatacak. Koleksiyon, Şirin Baba, Akıllı Şirin ve Şirine gibi ünlü karakterlerden esinlenilen avatarların yanı sıra Kripto Şirin ve VR Şirin gibi karakterleri de barındıracak.

“Kendinizi Şirinler’le özdeşleştirebileceksiniz” diyen Salkin, gelecekte daha özelleştirilebilir karakterlere yer verileceğine atıfta bulunuyor. Salkin, Şirinler’in profil fotoğraflarını (PFP) tasarlayan Daft Punk’ın kreatif direktörü Cedric Hervet’i ve diğer önemli 3D sanatçıların çalışmalarını da övüyor.

Koleksiyon, 3D render edilmiş 12,500 PFP’den oluşuyor. Projenin web sitesine göre, koleksiyonda her biri 350’den fazla özelliğe ve 50 eşsiz varyanta sahip 250 farklı Şirin karakteri yer alacak.

Bu gelişme sayesinde Şirinler, Web3 dünyasına adım atan diğer çocuk TV şovlarının arasına katılmış olacak. Jim Henson ocak ayında Fraggle Rock’ın NFT koleksiyonunu yayımlamıştı. Mart ayında ise Susam Sokağı, VeVe’nin katkılarıyla bir NFT koleksiyonu yayımladı.


Daha Fazla Oku

    web3nftWeb2

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein İstifa Etti

20 Mayıs 2024 18:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk