Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Shanghai Yükseltmesinin Ardından Çok Az Miktarda ETH Çekilmeye Hazır

Daha önce stake edilen ETH’lerin yüzde 1’inden azı çekilmeyi bekliyor.

13 Nisan 2023 10:00

Güncellenme: 13 Nisan 2023 10:09

Çarşamba gecesi gerçekleşen Ethereum Shanghai yükseltmesi, blok zincirini çalıştıran doğrulayıcıların ağı çalıştırmak için stake ettikleri ether’leri (ETH) geri çekmelerine olanak tanıdı.


Nansen verilere göre, Shapella olarak da adlandırılan bu işlemle birlikte çok az miktarda ETH çekilmeye hazır görünüyor.


Blok zincir analizi firması, şu anda yaklaşık 4 bin doğrulayıcının, yaklaşık 270 milyon dolar değerindeki çekilmeyi bekleyen 141.499 ETH'i stake’ten kaldırdığını belirtirken bu sayı, Ethereum'un toplam doğrulayıcılarının ve stake edilmiş ETH'in yüzde 1'inden azına tekabül ediyor. Kripto borsası Huobi’nin yaklaşık 40 bin ETH’i stake’ten kaldırması bekleniyor ve bu da Houbi’yi çekme kuyruğundaki en büyük kişi/kuruluş yapıyor.


Tüm doğrulayıcılar aynı anda çekim işlemi gerçekleştiremiyorlar, çünkü bu konuda günlük bir sınır belirlenmiş durumda. Nansen veri mühendisi Edgar Rootalu, Telegram üzerinden CoinDesk'e yaptığı açıklamada, “Şu anda her devrede 8 doğrulayıcı çıkış yapabiliyor; bu da günde yaklaşık 1.800 doğrulayıcı demek” dedi.


Ethereum, yürütme ve mutabakat katmanını değiştirmek için Çarşamba akşamı hard fork yükseltmesine geçti. Bu yükseltme, Ethereum'un bir proof-of-stake (PoS) blok zincirine geçişini tamamladı ve ağın güvenliğini sağlayan staker'lara stake ettikleri ETH'lerini ve biriken ödüllerini çekme izni tanıdı.


Fundstrat Global Advisors'ın dijital varlık stratejisi başkan yardımcısı Walter Teng, CoinDesk'e Twitter'dan gönderdiği özel bir mesajında şunları söyledi, "1) [likit staking türevlerini] yeniden stake edin 2) token’ları satın 3) token’ları yükselmek için kullanın 4) ileride satmak için token’ları tutun.” 

Teng, 1. maddenin gerçekten baskın olacağını ve herkesin de 2. maddeye yüklendiğini düşünüyor.


Daha Fazla Oku

    Shanghai hard forkETHproof-of-stakestaking

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sage D. Young

Sage D. Young, CoinDesk'te bir teknoloji protokolü muhabiridir. Solarpunk Hareketi'ni önemsiyor. Ekonomi ve Felsefe alanlarında Veri Bilimi alanında çift ana dal yapmış olan Claremont McKenna Koleji'nden yeni mezun oldu. ETH, LINK, AAVE, PEOPLE, OS ve HTR'nin yanı sıra birkaç NFT'nin sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk