Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

San Diego Tabanlı Edge, Gizlilik Odaklı Kripto Kartını Tanıttı

Kart, oluşturmak veya kullanmak için kullanıcıların herhangi bir kişisel bilgi girmesini gerektirmeyecek.

8 Haziran 2022 17:42

Güncellenme: 9 Haziran 2022 10:18

San Diego merkezli startup Edge, CoinDesk'in Consensus 2022 konferansında oluşturmak veya kullanmak için herhangi bir kişisel kimlik verisi gerektirmeyen bir kripto kartı tanıttı.


Kullanıcıların ödeme yaparken kriptoyu itibari para birimine çevirerek harcamalarına izin veren başka kartlar olsa da, Edge Mastercard muhtemelen herhangi bir kişisel kimlik bilgisi gerektirmeyen ilk kart olacak.


Çarşamba günkü basın açıklamasına göre, Edge Mastercard, bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), dogecoin (DOGE), litecoin (LTC) ve dash'i (DASH) destekleyecek. Ancak kart ABD'li müşteriler tarafından yalnızca lansman sırasında erişilebilir olacak.


Günlük 1000 ABD doları limiti olan ve online ödemeyi de destekleyen kart için kullanıcıların herhangi bir ücret ödemesine gerek kalmayacak.


Kart, ABD genelinde Mastercard'a üye 10 milyon satıcıdan herhangi birinde kullanılabilecek. Açıklamada, kullanıcıların "fatura adresi" alanlarına herhangi bir adı, teslimat adresiyle uyumlu olduğu sürece girebilecekleri belirtildi.


Kart, bir ödeme girişimi olan ve  Patriot Bank N.A. tarafından piyasaya sürülen Ionia'nın teknolojisini kullanıyor.


Basın açıklamasında kart le ilgili, "Edge Mastercard, İhraççılar, kart birlikleri, düzenlemeler, yerel, federal ve uluslararası yasalar için tüm gereksinimlere uygundur" denildi.


Startup bilgi platformu Crunchbase'e göre, 2014 yılında Airbitz olarak kurulan Edge, 2.5 milyon dolarlık finansmana sahip, kendi kendini saklayan bir dijital varlık borsası.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Eliza Gkritsi

Eliza Gkritsi CoinDesk'in Asya bölgesinden sorumlu madencilik muhabiridir. Daha önce Şanghay'da TechNode'da görev aldı. London School of Economics mezunudur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase Prim Endeksi: Bitcoin’in Yükselişi ABD’deki Talebin Gücünden Kaynaklanıyor

16 Şubat 2024 10:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk