Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Sam Altman'ın Layer-2 Projesi World Chain Geliştiricilere Açılıyor

Geliştiriciler veri derlemek, test etmek ve geri bildirimde bulunmak amacıyla Tools for Humanity’ye ulaşabilecek.

9 Temmuz 2024 17:36

Güncellenme: 10 Temmuz 2024 00:09

Worldcoin protokolünün arkasındaki geliştirici firma, yaklaşmakta olan layer-2 zinciri World Chain'i geliştiricilerin kullanımına açtıklarını duyurdu.
 

CoinDesk ile paylaşılan basın açıklamasına göre, geliştiriciler veri derlemek, test etmek ve geri bildirimde bulunmak amacıyla Tools for Humanity’ye ulaşabilecek.


World Chain, geliştiricilerin kendi blok zincirlerini oluşturmalarına olanak tanıyan özelleştirilebilir bir toolkit olan Optimism'in OP Stack'inden yararlandı. Layer-2 zincirleri oluşturmak için popüler bir seçim olmaya devam eden OP Stack, Coinbase tarafından 'Base' ağını oluşturmak için de kullanılmıştı.


Worldcoin'i destekleyen ve kâr amacı gütmeyen Worldcoin Foundation'ın blok zinciri başkanı Remco Bloemen, CoinDesk ile yaptığı röportajda, "Blok zincirinin arkasındaki ekibin tümü vizyoner, hepsi uzun süredir bu sektörün içindeler" dedi.


World Chain'in bu yaz sonunda kullanıcılara açılması bekleniyor. Bloemen, ana ağın ne zaman yayına gireceğine dair kesin bir zaman vermese de, kullanıcılar için bir test ağı başlatmayı planlamadıklarını söyledi.


Buna ek olarak, World Chain projesi risk sermayesi şirketi Paradigm tarafından geliştirilen yeni bir Ethereum istemci yazılımı olan Reth'i gölge modunda çalıştıracak ve Tools for Humanity, Reth'i ana ağa hazır hale getirmek için mühendislik kaynaklarını taahhüt etmeyi planlıyor.


Paradigm'in web sitesine göre Reth, Paradigm tarafından geliştirilen ve "kullanıcı dostu, modüler, hızlı ve verimli" olmayı vurgulayan, Ethereum ağı için oldukça yeni bir istemci. Reth genellikle Ethereum ağı için kullanılsa da Paradigm, Optimism gibi layer-2 ağları da dahil olmak üzere geniş bir kullanıcı tabanını barındıracak.


Daha Fazla Oku

    worldcoin foundationlayer-2world chainparadigmOptimism

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Ani Düşüşü

25 Temmuz 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk