Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Patika.dev, Rise In ve Scroll Ortaklığıyla Build on Scroll Bootcamp Türkiye'de Başlıyor

Programa katılan geliştiriciler önce sıfır bilgi ispatı kavramını, Scroll’u ve Solidity’nin temellerini öğrenebilecekleri ücretsiz bir programa katılacak.

15 Mayıs 2024 12:32

Güncellenme: 16 Mayıs 2024 10:27

Ethereum ile bytecode uyumlu zkEVM rollup Scroll, Türkiye’nin en büyük geliştirici topluluğu Patika.dev’in web3 odaklı global markası Rise In ile güçlerini birleştirerek geliştiriciler için ‘Build on Scroll Bootcamp’ programını başlattı. Online ve ücretsiz olan bu program, Türkiye’de 1.000’den fazla geliştiriciye projelerinde sıfır bilgi ispatı (zero-knowledge proof) uygulama becerileri kazandırmayı ve Scroll üzerinde merkeziyetsiz uygulama geliştirme öğretmeyi amaçlıyor.  


Program, 2 Mayıs Perşembe akşamı Scroll Up organizasyonunda İstanbul’da 200’den fazla katılımcıyla gerçekleşen etkinlikte sosyal medya ile eşzamanlı olarak duyuruldu. Web3 ekosisteminde kendi girişimlerini kuran ilham verici kişiler ile web3 ekosistemine adım atmak isteyen parlak zihinleri buluşturan etkinlikte, Rise In ekibinden Kaan Kaçar “Scroll Geliştirici Topluluğu’nu Nasıl Büyütebiliriz?” konuşmasının sonunda Rise In x Scroll ortaklığındaki Build on Scroll Bootcamp programının müjdesini verdi. 


Scroll Türkiye Ülke Lideri Doruk İşmen, program hakkında şunları söylüyor: “Scroll olarak gelişmekte olan ülkelerdeki potansiyele inandığımız için bu ülkelerdeki geliştiricilerine fırsat eşitliği sağlamayı hedeflemekteyiz. Türkiye de bu ülkelerin başında geliyor. Rise In ve Scroll, Türkiye'deki teknik yeteneklere sıfır bilgi ispatı teknolojisinin temellerini öğretmeyi, Scroll'un özelliklerini tanıtmayı ve Scroll üzerinde projeler geliştirmeyi amaçlıyor. Türkiye'nin dinamik teknoloji ekosistemi ve genç nüfusu, bu tür yenilikçi teknolojiler için mükemmel bir zemin sunuyor. Scroll’un kendi kaynaklarını, yatırımcı ağını, teknik destek ekibini, iş geliştirme ve pazarlama eforunu sunarak ve bölgedeki geliştirici altyapısını güçlendirerek ülkemizden yeni web3 unicorn’larının çıkmasını hedefliyoruz.”


Programa katılan geliştiriciler önce sıfır bilgi ispatı kavramını, Scroll’u ve Solidity’nin temellerini öğrenebilecekleri ücretsiz bir programa katılacak. Ardından, programı başarıyla tamamlayan katılımcılar için daha ileri seviye proje geliştirme ve sunum buluşmaları gerçekleşecek.


Programa katılmak isteyenler 31 Mayıs’a kadar Rise In’in internet sitesinden ücretsiz bir şekilde başvuru yapabilecekler.


Daha Fazla Oku

    rise inpatikascrollbootcamp

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk