Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Pantera ve Animoca, Metaverse Game Studios’un 10 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Öncülük Yaptı

Pantera ve Animoca, oyun geliştirme stüdyosu Metaverse Game Studios’un 10 milyon dolarlık finansman turuna öncülük yaptı

18 Nisan 2022 09:10

Güncellenme: 3 Haziran 2022 16:21

Oyun geliştirme stüdyosu Metaverse Game Studios , Pantera Capital, Animoca Brands, Solana Ventures ve Everyrealm liderliğinde gerçekleşen finansman turunda 10 milyon dolar topladı. Söz konusu turdaki diğer yatırımcılar arasında OKX Blockdream Ventures, Mechanism Capital, Morningstar Ventures, Huobi Ventures ve Shima Capital da yer aldı.


Şirketin ana oyunu olan Angelic, tam anlamıyla Metaverse içerisinde kendi başına bir evren. Angelic hikayesiyle sizi içine çeken çok oyunculu bir RPG strateji oyunu. Angelic içindeki karakterler, görseller, ve inovatif oyun dinamikleri ile, özellikle blockchain sektöründe su ana kadar örneğini görmediğimiz kalitede bir oyun olmak için aday.


Angelic’in web sitesindeki açıklamaya göre, oyun, gemiler ve aksesuarlar gibi NFT öğelerine ve oyunculara oyun ve fikri mülkiyet üzerinde topluluk idaresi sağlamak için merkeziyetsiz bir özerk organizasyon (DAO) mekanizmasına sahip.


Animoca Brands'in kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu, yaptığı basın açıklamasında, “Angelic, sofistike bir arka plan hikayesiyle zenginleştirilmiş oyun derinliğine sahip devasa çok oyunculu bir metaverse inşa ediyor. Blockchain oyunları ve AAA seviyesindeki oyunlar arasındaki uçurumu kapatmaya yardımcı olmak için bunun doğru yaklaşım olduğuna inanıyoruz" dedi.


Önde gelen blockchain yatırımcı firması Pantera Capital'in Ortağı Paul Veradittakit de benzer görüşlerde bulunurken, yaptığı açıklamada “Pantera Capital, üst düzey bir oyun olan Angelic oyununu blok zinciri oyun dünyasına getirmeye yardımcı olmaktan heyecan duyuyor. Seçkin yatırım portföyümüze Metaverse Game Studios'u eklemek bizim için gerçekten bir zevk. Birçok projeyi inceledik ve Angelic’in, uzun süre Web3 oyunlarının temelini oluşturacak kadar sofistike bir tasarıma sahip birkaç oyundan biri olduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.


Bayol: "Oyunumuz Yatırımcının İlgisini Çekti"

Metaverse Game Studios kurucusu ve CEO’su Erkan Bayol, Metaverse Game Studios’un geleceğe yönelik planları ile blok zinciri ve metaverse hakkındaki sorulamızı yanıtladı.


Özellikle hedeflediğiniz spesifik bir pazar var mı? Yoksa tüm GameFi sektörüne mi oyunlar üretmeyi planlıyorsunuz?


Tüm GameFi sektörüne oyun üretmeyi planlıyoruz ancak sadece bununla sınırlamak eksik olur. GameFi, genel oyun sektörünün içinde, ondan ayrı düşünülmemesi gereken bir alan. Dolayısıyla bizim hedeflediğimiz sektör genel olarak oyun sektörü diyebiliriz.


Dijital anlamda, oyunlar dışında harekete geçmeyi planladığınız başka alanlar var mı?


Yakın gelecek için oyun dışında bir alanda yer almayı planlamıyoruz. Ancak uzun vadeli planlarımız içerisinde farklı fikri mülkiyet alanları içerisinde varlık göstermek bulunuyor.


Şirketin amiral gemisi oyunu Angelic oldukça rağbet görüyor. Oyunun başka versiyonları olacak mı yoksa oyun kendi içinde geliştirilmeye devam mı edilecek?


Angelic, kuracağımız DAO mekanizması ile kullanıcılarını da sürece dahil ederek kendi içinde sürekli gelişecek, uzun vadeli bir proje. Farklı platformlara adapte edilecek ancak ana oyunun kendisi sürekli geliştirileceği için farklı bir versiyon çıkarılmasının gereği olmayacak. 


MGS'un iş modeli ve stratejik yaklaşımı nedir? Oyun üzerinden nasıl bir değer oluşturmayı hedefliyorsunuz?


Metaverse Game Studios olarak oyuncular için bir “dünya” yaratmayı hedefliyoruz. Kısa süreli deneyim sunan oyunların aksine (örneğin "casual" olarak isimlendirilen oyunlar), bizim önceliğimiz kullanıcıları içine çeken, yarattığımız 3 boyutlu, interaktif evren içerisinde oyuncuların var olmak isteyecekleri, kullanıcıların da katkısıyla sürekli gelişen bir ortam oluşturmak.


Blok zinciri dünyası ve metaverse, oyun endüstrisinin geleceği açısından nasıl bir fırsat ortaya koyuyor? Siz bunları modelinizde nasıl kullanıyorsunuz?


Blok zinciri, oyuncuların oyun içerisinde gerçek anlamda “sahiplik”lerinin olmasına ve oyunun yönetiminin ve geliştirilmesinin “demokratikleştirilmesine” imkan tanıyor. Oyun esnasında kullandığınız sanal materyallere gerçekten sahip oluyor, bunları yaratabiliyor, alıp satabiliyor ve paraya dönüştürebiliyorsunuz. Aslında tüm bunlar oyun sektörü için yeni kavramlar değil. Bilinen bir çok önemli oyun içerisinde, özellikle MMO ve RPG oyunlarında, bu özellikler vardı ancak blok zinciri bunların gerçek dünyayla bağlantısını kurup gerçek bir sahiplik kavramının ortaya çıkmasını sağladı. Biz, blok zincirin sağladığı bir çok özelliği oyunumuz içerisinde kullanmanın yanı sıra, insanların sürekli oynamak isteyecekleri, uzun vadeli bir oyun yaratmak ve tüm bu yeniliklerle, geleneksel olanı doğru bir şekilde birleştirmek için çalışıyoruz.


Kısa bir süre önce 10 milyon dolarlık bir yatırım turuna çıktınız? Nasıl bir ilgi ile karşılaştınız?


Yatırım turumuza Pantera, Animoca Brands gibi sektörün çok önemli oyuncuları liderlik etti. Dolayısıyla yatırım miktarından daha çok, bu yatırımcıların Angelic’de gördüğü değer toplulukta çok önemli bir etki yarattı. Topluluğumuz her geçen gün hızla büyüyor ve her bir üye yüksek etkileşim ve katılım gösteriyor. Bu ilgi bizi hem çok mutlu ediyor hem de bizi bekleyen yoğun tempoda çok önemli bir motivasyon kaynağı oluyor.

 

Burada yatırımcıların ana merak noktaları ve karar kriterleri olarak nelerin öne çıktığını gördünüz? Siz bunları nasıl karşılıyorsunuz?


Yatırım turumuzu hızlı ve kolay şekilde tamamlamamızdaki en büyük etkenlerden birisi oynanabilir bir demo sunabilmemizdi. Yani fikirden öte, ortaya koyduğumuz ürün, yatırımcıların oldukça ilgisini çekti. Ayrıca geleneksel oyunları blockchain dünyası ile 2016 yılından beri birleştirmek için çalışmış olmamız ve ortaya koyduğumuz uzun vadeli vizyon takdir topladı. Bunların yanı sıra ekibimizin sektördeki geçmiş deneyimleri, yer aldıkları projeler ve çalıştıkları şirketler yetkinliklerini açıkça ortaya koyuyor. Yatırımcılar için bu da oldukça önemli bir kriterdi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk