Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Oyun Sektörü Blokzincirin Büyümesine Kayıtsız Kalamıyor

‘Dev oyun firmaları, dudak uçuklatan yatırımlar yapıyor. Çünkü işin ucundaki ışığı görmüş durumdalar’

23 Haziran 2022 12:18

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 13:25

Web 3.0 dünyasındaki oyunların yükselişi, geleneksel oyun şirketlerinin de radarına girmiş durumda.


Blokzincir üzerinde geliştirilen oyunların gün geçtikçe daha geniş kitlelere yayıldığını belirten Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı Kurucusu Ozan Aydemir, dev oyun şirketlerinin Web 3.0 dünyasına “dudak uçuklatan” yatırımlar yaptığını söylüyor: “Oyun sektörü blokzincir tabanlı oyunlara yönelmeye başladı. Dev oyun firmaları, dudak uçuklatan yatırımlar yapıyor. Çünkü işin ucundaki ışığı görmüş durumdalar. Kafalarında tam olarak ne olduğunu bilemeyiz elbette ama halihazırda var olan oyunları, onları yapan ekipleri kendi bünyelerine bu kadar devasa bir yatırımla almalarının temel sebeplerinden biri belki de büyük çapta yeni bir online dünya yaratmak olabilir.”


2021’de global oyun pazarının büyüklüğünün 176 milyar dolara ulaştığını kaydeden Aydemir, oyun sektörünün genel görünümüne dair şunları söylüyor: “Global olarak oyuncu sayılarına baktığımızda ise karşımızda 3 milyara yaklaşan büyük ve genç bir kitle var. Sektöre yön veren ana etmen daha önce de söylediğim gibi mobil. Mobil oyun, önümüzdeki yıllarda en hızlı büyüyen segment olmaya devam edecek. Mobil oyun sektörü inanılmaz bir hızda büyüyor ve bu büyümeyi durdurmak neredeyse imkânsız.”


“Tüm gelişmelerin ışığında kripto para projelerinin de bu büyük pazar içinde payının artacağını öngörüyorum” diye konuşan Aydemir, bu yepyeni dünyanın getirdiği risklere de dikkat çekiyor: “Tabii her yenilikte olduğu gibi hem yatırımcıların hem de oyun firmalarının bu konuda dikkatli adım atması gerekiyor. Umarım özünde ‘eğlence’ olan oyun kültürü zarar görmez.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Alp Börü

Alp Börü CoinDesk Türkiye'de kripto piyasaları, şirketler ve stratejiler üzerine çalışmalar yapan editördür. Daha öncesinde Bloomberg BusinessWeek Türkiye'de dijitalleşme, teknoloji ve kripto sektörü konusunda haberler ve röportajlar gerçekleştirmiştir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası BitMEX, Banka Gizliliği Yasasını İhlal Etmekten Suçlu Bulundu

11 Temmuz 2024 09:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk