Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

NFL Oyuncu Seçimleri NFT’ye Geçiyor

Ulusal Futbol Ligi (NFL) oyuncu seçimine bağlı bir dizi kart temalı NFT koleksiyonu başlatıyor.

26 Nisan 2022 09:23

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:17

NFL, resmi NFT platformunun henüz “test et ve öğren" aşamasında olduğunu, ancak Kasım ayında yapılan lansmandan bu yana umut verici sonuçlar alındığını açıkladı


Ulusal Futbol Ligi (NFL) oyuncu seçimine bağlı bir dizi kart temalı NFT koleksiyonu başlatıyor.


Koleksiyon, Kasım 2021'de tanıtılan ve o tarihten itibaren çeşitli playoff maçı bilet promosyonları için kullanılan ligin Poligon tabanlı pazar yerinde yayında.


NFT'ler, Perşembe günü her takımı temsil etmek üzere seçilen taraftarların yer aldığı bu yılki “Inner Circle” kulübünün üyelerine de verilecek.


Bir NFL temsilcisi, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, pazarın piyasaya sürülmesinden bu güne kadar bilet alımlarına bağlı 500.000'den fazla NFT verdiğini söyledi.   500.000 NFT’nin yaklaşık 210.000'i, sahipleri tarafından doğrudan etkileşime sokulurken bu bu durum ligin katılım açısından bir kazanç olarak kabul ettiği yüzde 42'lik orana denk geliyor.


NFL'nin kulüp iş geliştirme direktörü Sam Rubinroit, CoinDesk'e verdiği röportajda “Bunlar sadece ücretsiz olarak dağıttıklarımız, bu yüzden katılım sayılarından kesinlikle etkilendik. Satın alınması için piyasaya sürdüğümüz NFT'lerin büyük bir kısmı 24 saat içinde tükendi” iafdelerini kullandı.


Rubinroit, bilet tahsilat platformunun hala “test et ve öğren aşamasında” olduğunu ve önümüzdeki sezon için daha büyük planlamaların olduğunu belirterek “İlk "Normal Sezon Kulüpleri" koleksiyonundaki NFT'ler, parça başına binlerce dolar değerindeydi ancak o zamandan beri daha popüler takımlar için 300-600 dolar aralığına düştü” dedi.


Poligon tabanlı pazar yeri, ligin geçen yıl içine girdiği birçok NFT alanından sadece biri ve en dikkate değer olanı NBA Top Shot yapımcısı Dapper Labs ile NFL All Day’i yaratmak için yapılan ortaklık oldu. Hem Top Shot hem de All Day, Flow blok zinciri üzerine inşa edilmiş projeler durumunda.


Lig, resmi blok zinciri ortaklıkları tarafında açık bir politika yürütüp   gelişmeye devam ederken son haftalarda taraftar tokenaları ve kripto onayları konusundaki hareketler de dikkat çekici durumda.


Ligin oyuncular derneğinin de (NFLPA), spor bahisleri devi DraftKings ile bir metaverse oyunu olan Upland’le bir ortaklık da dahil olmak üzere, kripto ile ilgili birkaç ortaklığı sözkonusu.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk