Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Milli Teknoloji'de Blokzincir Yenilikleriyle Gençliği Güçlendiren Etkinlikler Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan GSB Blokzincir Projesi gençlere yönelik iki yeni etkinlikle devam ediyor.

14 Aralık 2023 17:19

Güncellenme: 14 Aralık 2023 19:46

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan GSB Blokzincir Projesi gençlere yönelik iki yeni etkinlikle devam ediyor. GSB Blokzincir Zirvesi 2023 ve Blokzincir Genç Hackathonu 2023, Ankara’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binasında 15, 16, 17 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. 


Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan 2023 – 2025 Kamu Yatırım Programı kapsamında hayata geçirilen GSB Blokzincir Projesi’nin bir parçası olarak yapılacak etkinliklerde gençlerin blokzincir konusundaki farkındalığını yükseltmek ve hayata geçirilecek projelerle kamuda blokzincir teknolojini yaygınlaştırmak hedefleniyor. 


Proje kapsamında Kasım 2023’te Blokzincir Gençlik Buluşmaları ile gençler, alanında uzman akademisyenlere blokzincir teknolojisi hakkında merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldu.


Blokzincir Genç Ofis Çalıştayı ile blokzincir teknolojisinin kamu ve özel sektör alanında nasıl bir rolü olabileceği üzerine fikir alışverişinde bulunarak yeni fikirlerin üretilmesine katkı sunuldu.  


GSB Blokzincir Zirvesi 2023 Dolu Dolu İçeriğiyle Heyecanlandırıyor  

Gençlerin blokzincir konusundaki farkındalığını yükseltmek için uzman konukların katıldığı gençlere yönelik bu etkinlikte blokzincir alanında uzman panelistler, Türkiye’nin önemli akademisyenleri, özel sektör temsilcileri gençlere yönelik sunumlar yaparak blokzincir hakkında yeni bir vizyon katacak. Dünya’ da ve Türkiye’ de Blokzincir Teknolojisinin ele alınacağı zirvede ele alınacak başlıklar arasında Gençlerin Blokzincir Ekosistemindeki Yeri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Blokzincir Teknolojisinin Uygulama Alanları bulunuyor. 


Birbirinden Uzman Konuklar Blokzincir Zirvesi 2023’de Buluşuyor 

 Blokzincir Teknolojisi ve Gençlerin Blokzincir Ekosistemindeki Yeri Oturumu Panelistleri


  • Turan SERT - Blockchain Researcher/ Harvard Üniversitesi

  • Volkan Korkmaz - AltcoinTurk CEO

  • Devrim Danyal - Blockchain ve Metaverse Akademisi Kurucusu

  • Av. Dr. Davut Gürses - Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Blokzincir Teknolojisinin Uygulama Alanları Oturumu Panelistleri


  • Nurullah Mahmut Dündar - Medipol Üniversitesi Öğretim Görevlisi

  • Dr. Taner Dursun - TÜBİTAK Blokzincir Laboratuvarı Yöneticisi

  • Tansel Kaya - Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi & Mindstone Labs CEO

  • Doç. Dr. İbrahim Sırma - İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi

Kıyasıya Rekabet Blokzincir Genç Hackathon 2023’de

Üniversitelerin öğrenci topluluklarına üye gençlerin kurduğu takımların 3 gün boyunca (aralıksız) mücadele edeceği bir yarışmadır. Alanında uzman jüriler tarafından değerlendirilen projelerden ilk üçe giren takımlara ödüller verilecek. Gençlerin farklı düşünce ve teknik yeteneklerini sergileme şansı bulacağı bu etkinlikte gençler deneyimli mentorlar eşliğinde projelerini hayata geçirecek ve heyecan dolu bir mücadele ile büyük ödülü kazanmaya çalışacak. 


Toplamda 10 Bin Dolar Değerinde Kripto Varlık Ödülü Kazananları Bekliyor

Bu heyecan dolu yarışma sonunda jüri kararı ile belirlenecek kazanlar, birincilik ödülü 5000 dolar değerinde kripto varlık, ikincilik ödülü 3000 dolar değerinde kripto varlık, üçüncülük ödülü 2000 dolar değerinde kripto varlık almaya hak kazanacaklar. 


Daha Fazla Oku

    kriptoblokzincirhackathon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk