Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Metaverse, Kripto Kışı Ortasında Bir ‘Soğuma Anı’ Yaşıyor

Journey’in baş metaverse sorumlusu Cathy Hackl “First Mover” programında, bunun ‘o kadar da kötü bir şey olmadığını’ söyledi.

30 Mart 2023 09:50

Güncellenme: 30 Mart 2023 10:51

Yenilik ve tasarım danışmanlığı Journey'de baş metaverse sorumlusu ve Consensus 2023'te bir konuşmacı olan Cathy Hackl, geçtiğimiz yıl çoğunlukla sıcak geçen metaverse'ün en azından şimdilik bir "soğuma anı" yaşadığını söyledi.


Hackl, çarşamba günü CoinDesk TV'nin "First Mover" programına verdiği demeçte, metaverse’ün o anki coşkusuna kapılan ama daha sonra bırakanlar için "bunun o kadar da kötü bir şey olmadığını düşünüyorum" dedi.


“Pek çoğumuz inşa etmeye devam ediyoruz” dedi. “Metaverse daha uzun vadeli bir vizyon, hem de ‘internetin geleceği olacak’ türden”. Bu, metaverse’ün kendilerine göre olmadığına karar veren markalara rağmen böyle. Son olarak Disney, şirket çapında bir küçülme kapsamında metaverse ekibine son verdi.


Metaverse’te Podyum

Salı günü, ikinci kez gerçekleşen yıllık Metaverse Moda Haftası (MFW) başladı. Sadece Decentraland'da gerçekleşen geçen yılki etkinliğin aksine, etkinlik bu sene çok platformlu bir hal aldı. Bir metaverse platformu olan Spatial ve sanal varlıkların kullanımıyla fiziksel dünyayı bir araya getiren bir artırılmış gerçeklik (AR) platformu Over, işbirlikçiler arasında yer alıyor.


Dolce & Gabbana, Balmain ve Tommy Hilfiger dahil olmak üzere lüks markalar da Hackl'ın tabiriyle "sanal moda yaratma fırsatları" sunan dört günlük sanal etkinliğe katılıyor.


Etkinliğin marka ve katılımcılara, kültür ve modada yaklaşan değişiklikleri görme imkânı sağladığını da belirtti.


Ancak önündeki engellerin sürdüğünü, sanal bir cüzdana sahip olma gerekliliğinin bazı kullanıcıların tam deneyim yaşamasını engelliyor olabileceğini de sözlerine ekledi. Sunucu çökmeleri de dahil ekstra zayıf noktalar, geliştiricilerin gidermeye çalıştığı teknik sorunlar arasında.


Hackl, "Gelecek yıl Roblox gibi daha kapsamlı [platformlara], Fortnite'a veya daha kitlesel pazar platformlarından bazılarına atılım gerçekleşirse, daha erişilebilir hale gelecek" dedi.


Daha Fazla Oku

    metaverseJourneyDecentralandSpatialOver

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Finans Protokolü Usual, Gerçek Dünya Varlıkları Tarafından Desteklenen Stabilcoin'ini Tanıttı

29 Şubat 2024 00:37

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk