Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Helium Projesi, Solana Blok Zincirine Taşınıyor

Bu değişim sayesinde projenin daha hızlı ve daha az maliyetli faaliyet göstermesi bekleniyor.

19 Nisan 2023 11:40

Güncellenme: 19 Nisan 2023 12:46

Kripto bağlantı projesi Helium, Solana blok zincirine geçişini başlatırken kendi kripto altyapısını, yeni ve daha istikrarlı bir altyapı için bıraktı.

Ağı destekleyen geliştiriciler, Helium blok zincirini çevrimdışı hale getirecek ve Solana’dakitemel metrikleri yeniden oluşturacak 24 saatlik süreci başlattı. Helium’un akıllı sözleşmeleri, zincirler arası geçiş sırasında kullanılmaz hale gelecek. Her şey planlandığı gibi ilerlerse, ağ 24 saat sonra tekrar başlatılacak.

Helium, kripto paralara dayanan merkeziyetsiz ve kablosuz altyapıyı global olarak dağıtmaya çalışıyor. Bu geçiş ise Helium üzerindeki çalışmaları daha hızlı ve daha az maliyetli hale getirmeyi amaçlıyor. Projenin token’ları yaklaşık 4 yıldır katman-1 blok zinciri olan Helium’da geliştiriliyor.

Solana, projeye daha geniş bir kitle ve daha istikrarlı bir platform sunuyor. Ara sıra yaşanan kesintilerle ilgili geçmişine rağmen Solana, Helium’dan daha güvenilir ve istikrarlı bir altyapı sağlıyor.

Helium’un yönetim kurulu üyesi Arman Dezfuli-Arjomandi’ye göre, geliştiriciler Solana blok zincirinin kodlama diline daha aşina olduğundan geliştirici havuzu açısından da daha geniş bir kitleye sahip olunacak.

Dezfuli-Arjomandi, geçiş sonrası yapılan canlı yayın sırasında artık Helium blok zincirine herhangi bir işlem gönderilemeyeceğini söyledi.

Geçiş kapsamında, Helium’un token’ları Solana’ya ve zincirin hotspot’larına taşınacak. Bununla birlikte, token bakiyeleri Helium’un Solana’daki yeni altyapısı kullanılabilir olana kadar dondurulacak.

Platformun paylaşımına göre, Helium’un veri paylaşım ağları 24 saatlik geçiş sırasında çalışmaya devam edecek.


Daha Fazla Oku

    SolanaHelium

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Danny Nelson

Danny, CoinDesk'in işletme editör yardımcısı konumundadır. Daha önce Tufts Daily için soruşturma yürütüyordu. CoinDesk'te yaptığı vuruşlar şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir): federal politika, düzenleme, menkul kıymetler yasası, borsalar,

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
ABD TÜFE Verileri Beklenenden %0,3 Daha Düşük Geldi, Bitcoin 64 Bin Dolara Yükseldi

15 Mayıs 2024 17:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk