Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Merkeziyetsiz Finansta Yeni Dönem

Merkeziyetsiz finans dünyasındaki yenilikler hız kesmeden devam ediyor.

8 Kasım 2023 12:54

Güncellenme: 8 Kasım 2023 14:13

Bir zamanlar “mahallenin yeni çocuğu” gibi görülen merkeziyetsiz finans dünyası git gide olgunlaşıyor ve önemini her geçen gün daha da artırıyor. Ancak merkeziyetsiz finans dünyası inovasyonlar ve yeni yaklaşımlar açısından hızını kesmiş değil. Ufukta birçok yenilik ve gelişme görünüyor. 


Binance BlockchainWeek İstanbul’da “Decentralized Finance: A New Chapter” başlıklı panelde Kinza Finance Co-Founder & CEO Farseek, KiloEx  Co-Founder & CEO Joey, Binance Labs Investment Director Alex Odagiu ve BeInCrypto Managing Editor Daria Krasnova DeFi dünyasının gelişmesi için ne tür yeni yaklaşımlara, ürünlere ve kullanıcı profillerine ihtiyacımız olduğunu konuştular. 


İşte bu keyifli sohbetten öne çıkan bazı önemli içgörüler:


Farseek - Kinza Finance Co-Founder


“Geleneksel finansı merkeziyetsiz finansa geçişte bir basamak olarak görüyorum. Nasıl bundan önce internet, telefon gibi o sıralarda yeni olan teknolojilere karşı çıkanlar olduysa bu teknolojiye karşı çıkanların olması da çok normal. Ancak finansın da ötesinde inovasyona açık olmalı ve birbirimizin arkasını kollamalıyız, böylece adaptasyon kendiliğinden gelecektir.”


Joey - KiloEx  Co-Founder & CEO 


“DeFi ekosistemi hızla büyüyor ve giderek daha fazla kullanıcı ve yatırımcı tarafından benimseniyor. DeFi protokollerinde oluşturulan likidite havuzları, kredi platformları ve yield farming fırsatları, katılımcılara daha yüksek getiriler ve finansal araçlara daha geniş bir erişim sağlıyor. Kiloex olarak, bu büyüme ve benimsenme eğilimlerini yakından takip ediyor ve bu alandaki gelişmeleri desteklemeye devam ediyoruz.”


Alex Odagiu – Binance Labs Investment Director


“Merkeziyetsiz finans (DeFi), geleneksel bankacılığın ve finansın klasik yapılarına bir alternatif sunuyor. Bu, kripto dünyasındaki yeni bir devrim. DeFi projeleri, insanlara bankalar ve aracılar olmadan kendi finans işlemlerini yapma fırsatı sunuyor. Binance Labs olarak, bu hareketin bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz. DeFi, insanlara kendi varlıklarını kontrol etme ve daha fazla finansal özgürlüğe ulaşma fırsatı sunuyor.”


“DeFi ekosistemindeki hızlı gelişim ve değişim sektör açısından zorluk yaratabiliyor. Yeni projeler hızla ortaya çıkarken, mevcut projelerin sürdürülebilirliği ve güvenilirliği konusunda endişeler ortaya çıkabiliyor. Bunlar yaşanırken şirketlere ve kullanıcılara rehberlik etmesi gereken düzenleyici bir çerçevenin olmayışı işleri zorlaştırıyor.”


Daha Fazla Oku

    BBWİstanbul

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk