Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Merkeziyetsiz Borsa dYdX, V4 Geçişinin Açık Kaynaklı Olacağını Duyurdu

Bu, DEX'in Ethereum üzerindeki layer-2 ağından kendi bağımsız blok zincirine geçtiği v4 yükseltmesinin başlangıcını temsil ediyor.

24 Ekim 2023 17:23

Güncellenme: 24 Ekim 2023 17:58

Merkeziyetsiz borsa (DEX) dYdX, borsanın Ethereum üzerindeki layer-2 ağından Cosmos ekosistemindeki bağımsız blok zincirine geçişini temsil eden kodları açık kaynaklı olarak paylaştığını duyurdu.


Açık kaynaklı kod, blok zinciri etiğinin merkezinde yer alır ve geliştiricilerin inceleme yapmalarına, hata tespit etmelerine ve kaliteyi artırmalarına olanak tanıyarak şeffaflık sağlar.


Teklif topluluk tarafından kabul edilirse ve dYdX Vakfı liderliğindeki yönetişim oylamasından geçerse, blok zincirinin yeni mainnet’i çok yakında kullanıma sunulacak.


dYdX Trading Inc. yaptığı basın açıklamasında v4 yükseltmesinin borsayı tamamıyla merkeziyetsiz hale getireceğini ve protokolün topluluk tarafından yürütüleceğini söylüyor. Böylece protokol şirketin kontrolünden çıkacak ve işlem ücretleri alınmayacak.


dYdX Trading’in kurucusu ve CEO'su Antonio Juliano, CoinDesk'e verdiği röportajda, "Halihazırda her gün ortalama bir milyar doların işlem gördüğü bir pazara sahip dYdX’in tamamen merkeziyetsiz bir ortama geçmesini gerçekten heyecan verici buluyorum” diyor. “ Bence bu, kriptoda eşi benzeri görülmemiş bir olay.”


Yeni sürümün mainnet’te sunulmasıyla birlikte, değişikliklere dYdX Vakfı aracılığıyla gerçekleştirilen yönetişim oylamalarıyla karar verilecek.


Cosmos üzerindeki dYdX testnet’i temmuz ayında yayımlandı.


Daha Fazla Oku

    dydxdefiDEXmerkeziyetsiz finansCosmos

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk