Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Manta Network, Token Dağıtımından Bir Gün Sonra DDoS Saldırısına Uğradı

Perşembe günü piyasaya sürülen MANTA token’ı, 550 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

19 Ocak 2024 11:24

Güncellenme: 19 Ocak 2024 12:04

Manta Network, MANTA token’ını piyasaya sürdükten bir gün sonra dağıtık hizmet aksatma saldırısına (DDoS) uğradı. Bu da beklenenden daha uzun para çekme sürelerine ve ağın yavaşlamasına yol açtı.


Ağın geliştiricileri, Twitter’da şöyle bir paylaşımda bulundu: “Ağda son işlemlerin yer aldığı uzun bir kuyruk bekliyor. Bu da işlem sürelerinin uzamasına ve gaz ücretlerinin etkilenmesine yol açıyor. Sorunun farkındayız ve çözmeye çalışıyoruz.”DDoS, saldırganın kullanıcıların bağlı olduğu çevrimiçi hizmetlere ve sitelere erişmesini önlemek adına sunucuyu internet tradiğiyle doldurduğu popüler bir saldırı türü.


Kurucu ortak Kenny Li, saldırının token’ın ilk dağıtımı sırasında gerçekleştiğini söylüyor. Blok zinciri ve yerel uygulamalar arasındaki iletişimin "ciddi şekilde sınırlı" olduğunu, ancak tüm fonların güvende olduğunu ve blok zincirinin normal şekilde çalıştığını belirtiyor.


Manta, Ethereum gibi popüler ağlardan daha düşük maliyetlerle daha hızlı işlemler sunan yeni blok zincirleri arasında yer alıyor. Bu tür yeni ağlar genellikle özel fonlar tarafından destekleniyor ve kendilerini sosyal medya platformlarındaki kripto çevrelerine kapsamlı bir şekilde tanıtmaya çalışıyor.


MANTA, perşembe günkü gelişmenin ardından %25’e kadar yükseldi ve bugün itibarıyla yaklaşık 550 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Manta daha önce layer-2 ağı New Paradigm için yaklaşık 1 milyar dolar değerinde ether (ETH) çekmişti ve platforma para aktaranlara bir airdrop gerçekleştirilmişti.


Daha Fazla Oku

    ddosSiber SaldırıMantaManta Network

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk