Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Linux Foundation, Yeni Bir Dijital Cüzdan Projesi Üzerine Çalışıyor

OpenWallet Foundation, dijital cüzdanların oluşturulması için açık kaynaklı bir yazılım oluşturmak üzere şirketler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardan oluşan bir konsorsiyum ile birlikte çalışacak.

14 Eylül 2022 13:18

Güncellenme: 14 Eylül 2022 16:33

Linux Foundation açık kaynaklı yazılım geliştirmeye odaklanmış durumda ve çeşitli kullanım durumları için birlikte çalışabilir dijital cüzdanların geliştirilmesine teşvik etmek için OpenWallet Vakfı'nı (OWF) kurmayı planlıyor.


Basın açıklamasına göre OCF, diğer kuruluşların ve şirketlerin kendi dijital cüzdanlarını geliştirmek için kullanabilecekleri açık kaynaklı bir yazılım oluşturmaya odaklanacak. OWF kendi cüzdanını oluşturmayacak ve cüzdan oluşturmak için herhangi bir standart sunmayacak.


Linux Foundation’ın medya ilişkileri ve iletişim direktörü olan Dan Whiting, "OWF, dijital kimlik bilgilerinin ve dijital varlıkların depolanabileceği ve kullanıcılar tarafından kolayca erişilebileceği birçok kullanıma hizmet sağlamayı hededefliyor. Kripto para birimi içerebilir, ancak tek kullanım durumu bu olmayacaktır" dedi.

 

Linux Foundation yöneticisi Jim Zemllin yaptığı açıklamada, "Dijital cüzdanların dijital toplumlar için kritik bir rol oynayacağına inanıyoruz. Açık yazılım, birlikte çalışabilirlik ve güvenliğin anahtarıdır" dedi.


2000 yılında kurulan Linux Foundation ve projeleri, Intel, Microsoft, Google ve Meta Platformları gibi 3.000'den fazla üye tarafından desteklenmektedir. Vakfın web sitesine göre, blok zinciri ile ilgili üyeler 0Chain, Algorand ve Casper Labs yer alıyor. Linux Foundation, popüler açık kaynaklı işletim sistemi Linux ve Hyperledger'ın arkasında duran, kurumsal sınıf blok zinciri altyapısının geliştirilmesine odaklanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BTCTurk Hacklendi, Binance Süreç için Destek Veriyor

22 Haziran 2024 19:32

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk