Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Lido'nun stETH Token'ı Layer 2 Ağları Olan Optimism ve Arbitrum’da Yer Alacak

Ethereum'un daha hızlı, daha ucuz olan Layer 2 ağlarının kullanıcıları, yeni stake edilmiş ETH (wstETH) token’larına erişebilecek.

7 Ekim 2022 13:41

Güncellenme: 7 Ekim 2022 18:07

Lido, Perşembe günü yaptığı açıklamada, ether (stETH) token’ının Ethereum Layer 2 ağları Arbitrum ve Optimism'e sarılmış bir versiyonunu destekleyeceğini söyledi.
Her stETH token’ı, Ethereum ağıyla stake edilen ether (ETH) token’ını temsil ediyor yani ödüller karşılığında ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor. stETH, 5 milyar dolara yakın bir piyasa değerine sahip ve şu anda ETH'nin fiyatı etrafında işlem görüyor. Son zamanlarda stETH merkeziyetsiz finansta (DeFi) oldukça popüler bir varlık haline geldi.


Arbitrum ve Optimism, kullanıcıların Ethereum ekosisteminde ağın yüksek ücretlerine ve düşük hızlarına düşmeden işlem yapmalarına olanak tanıyor. Ethereum’un yoğun ana zincirinden ayrı ağlar üzerindeki bu optimistic-rollups işlemleri bir arada toplayıp geri Ethereum'a aktararak ana hesaba ekliyorlar.


DefiLlama'ya göre, Arbirtrum ve Optimism'in ağlarında 3 milyar doların üzerinde kripto para dolaşıyor. Daha hızlı ve daha ucuz olan Ethereum kardeş ağlarının kullanıcıları, Ethereum'dan köprülenmiş stETH'in "sarılmış" bir versiyonu olan ETH'ye (wstETH) erişebilecekler.


Sarılmış token’lar, riskleri de beraberinde getiriyor. stETH'yi Ethereum'dan Arbitrum ve Optimism'e aktarmak için kullanılan köprü sistemleri (Nomad) geçmişte, büyük saldırılar yaşamıştır.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Kessler

Sam, CoinDesk'te teknoloji, DeFi ve DAO'lara odaklanan bir muhabirdir. Daha önce Harvard Siyasi İncelemesini yönetti ve bilgisayar bilimi ve teknoloji endüstrisinde bir geçmişe sahip. Sam, ETH, BTC ve MATIC'in sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Restaking Protokolü Kelp DAO, EigenLayer Puanlarına Likidite Sağlıyor

21 Şubat 2024 21:50

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk