Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Launch House 10 Milyon Dolar değerinde Web3 Odaklı Fon Başlattı

House Capital adlı fon, “yeni Silikon Vadisi” için kurulan erken aşamadaki şirketlere yatırım yapacak.

27 Temmuz 2022 11:18

Güncellenme: 27 Temmuz 2022 14:08

“Yeni Silikon Vadisi” kurma hedefiyle yola çıkan startup topluluğu Launch House, ilk fonu ola House Capital'i salı günü, topluluk içindeki erken aşamadaki şirketlere ve dışarıdaki yüksek büyümeli girişimlere yatırım yapmak amacıyla piyasaya sürdü. Teknoloji ortamında geniş bir alana yayılan ancak Web3 inovasyonlarına odaklanan fonun büyüklüğü 10 milyon dolar. 


Topluluğun kurucu ortağı Brett Goldstein CoinDesk'e verdiği demeçte, “Launch House temelde startuplar için bir üyelik topluluğudur. Los Angeles'taki bu evde ya da New York'taki bu evde yaşadıkları ve girişimlerini bu evlerde kurdukları, birlikte yaşama programlarımız var. Açıkçası, bu evlerden geçen en iyi şirketlere yatırım yapmak bizim için çok mantıklı.”


Fonun finansmanı, teknoloji ve eğlence şirketlerindeki bir dizi sınırlı ortak ve Andreessen Horowitz'den (a16z) Andrew Chen ile Sriram Krishnan ve NFX'ten James Currier dahil olmak üzere diğer fonlardan gelen genel ortaklar aracılığıyla geldi. a16z şubat ayında, Launch House için 12 milyon dolarlık A Serisi turunu yönetti.


a16z, Mayıs ayında 4,5 milyar dolarlık rekor bir kripto fonu başlattı. NFX de kısa süre önce bazı kripto isimlerini içeren portföy şirketlerine 62,6 milyon dolarlık ardıl yatırımlar yaptı.


Launch House'un kurucu ortağı Michael Houck, House Capital’in yeni şirketlerle belirli bir hızda yatırımlar yaparak ile her anlaşmaya 150.000 dolar'a kadar yatırım yapacağını söyledi. Fon halihazırda 17 girişime sermaye dağıttı ve çoğunluğu Launch House’un içinden çıktı. Yatırımlar alan şirketler arasında kripto muhasebe yazılımı Coinbook da vardı. 


Goldstein, Houck ve Launch House’un diğer kurucusu Jacob Peters, fona ortak olarak hizmet veriyor.


House Capital’in getirilerinin büyük kısmı, programlamasını ve üye deneyimlerini desteklemek için Launch House'a devredilecek. House Capital tarafından desteklenen girişimciler, ömür boyu üyelik alacaklar. Bu üyelik, Launch House'a fon yaratma desteği, dijital topluluklar ve altyapı imkanları sunuyor.


Launch House’un ilk fonu, 2022'nin ilk altı ayında kripto risk sermayesi yatırımlarının yıldan yıla %26 düştüğü küresel bir ayı piyasası sırasında piyasaya sürülüyor. Yine de ortaklar zamanlama konusunda endişeli değil.


Houck, “Bir fon toplayabildik ve bunu yapabildiğimiz için çok şanslıyız. Bu çılgın bir fırsat sunuyor. İlk fonlarını toplamaya çalışan diğer insanlara veya aynı oranda dağıtım yapmaya devam eden büyük firmalara karşı geçen yılki kadar güçlü rekabet etmiyorsunuz” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Brandy Betz

Brandy, CoinDesk için kripto ile ilgili risk sermayesi anlaşmalarını yazıyor. Daha önce Seeking Alpha'da Teknoloji Haberleri Editörü olarak görev yaptı ve The Motley Fool için sağlık hizmetleri hisselerini yazıyordu.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk