Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Kronos Research, Hacker’la Uzlaşmak Adına Yüzde 10’luk Pay Teklif Etti

Platform, ele geçirilen API anahtarları aracılığıyla saldırıya uğradı ve saldırıda 25 milyon dolar çalındı.

28 Kasım 2023 10:24

Güncellenme: 28 Kasım 2023 10:30

Taipei merkezli kripto para alım satım ve yatırım şirketi Kronos Research, bu ayın başlarında firmanın hazinesinden 25 milyon dolar çalan hacker’la pazarlıklara başladı.


Kronos, saldırgana gönderilen mesajda çalınan fonların yüzde 90’ının iade edilmesi durumunda olayın peşini bırakacaklarını söyledi.Tayvan menşeili ticaret ve VC firması, geçtiğimiz hafta yaptığı paylaşımla yetkisiz bir kişi veya kuruluşun API anahtarlarına erişim sağladığını bildirdi. On-chain gözlemcileri ZachXBT ve Lookonchain, saldırganın çoğunlukla stabil para olmak üzere 25 milyon dolar değerinde varlık ele geçirdiğini doğruladı.


Daha sonra firma, Twitter’da şöyle bir açıklama yaptı: “Yaklaşık 26 milyon dolarlık bir kayıp yaşadığımızı söyleyebiliriz. Bu oldukça büyük bir meblağ olmasına rağmen Kronos iyi durumda. Tüm kayıplar şirket tarafından karşılanacak ve hiçbir ortağımız etkilenmeyecek.”Hacker’ların ve istismar edilen şirketlerin halka açık bir şekilde yaptıkları pazarlıklar gün geçtikçe yaygınlaşıyor.


Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen KyberSwap istismarının arkasındaki saldırgan, “tamamen dinlendikten sonra pazarlıklara başlayacağını” belirtmişti. Daha sonra platform, çalınan fonların iadesi için hacker’a yüzde 10’luk bir pay teklif etti.


DefiLlama verilerine göre, bu yıl merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinden 1,2 milyar doların üzerinde para çalındı.


Daha Fazla Oku

    defihackkronoskripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk