Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Kripto Restoran Uygulaması Blackbird, 24 Milyon Dolar Topladı

Blok zinciri tabanlı proje, kendi FLY token’larıyla faaliyet gösteriyor.

6 Ekim 2023 12:18

Güncellenme: 6 Ekim 2023 16:30

Kripto destekli uygulaması aracılığıyla restoranları ve müşterileri birbirine bağlayan Blackbird Labs, çarşamba günü risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) liderliğinde gerçekleştirilen A serisi finansman turunda 24 milyon dolar topladığını duyurdu.


Coinbase'in layer-2 blok zinciri Base üzerine inşa edilen Blackbird aracılığıyla müşteriler, telefonlarını yakın alan iletişimi (NFC) okuyucusu ile bağdaştırıyor ve bir NFT üyeliği oluşturuyor. NFC’ler, akıllı telefonların ödeme okuyucularına bağlanmasına izin veren cihazları ifade ediyor. Kullanıcılar restorana girdiğinde ise NFT’ler mint’leniyor.


Projenin ilgi çeken yönlerinden biri, CEO’sunun restoran zinciri Resy’nin kurucu ortağı Ben Leventhal olması. 


Flypaper ve FLY token’ları

New York Times, “kripto” kelimesini bir kez bile kullanmadan Blackbird’ü açıkladığı bir makale yayımladı.


Ancak perde arkasında blok zinciri tabanlı bir altyapı ve merkeziyetsiz bir düşünce bulunuyor. Müşteriler FLY token’lar kazanırken Blackbird’ün web sitesi, bazı prensiplerin yer aldığı “Flypaper”a bağlanıyor.


Flypaper’da şu ifadeler yer aıyor: “Blackbird özellikle konaklama endüstrisi için geliştirilmiş ilk merkeziyetsiz platform olacak. Eski ödül pazarlarının aksine, Blackbird protokolü kullanıcıların kazandıkları puanları diğer blok zincirlere de aktarabilmelerini sağlayacak.”


Ayrıca Blackbird, müşterileri uygulamayı kullanırken kripto cüzdanına sahip olma zorunluluğundan kurtarmak amacıyla Privy ile ortaklık kurdu. Böylece kullanıcılar yalnızca telefon numaraları aracılığıyla self-custodial cüzdanlarına erişim sağlayabilecekler.


Birkaç ay önce piyasaya sürülen Blackbird, New York’ta yaklaşık 80 restoran tarafından kullanılıyor.


Daha Fazla Oku

    blackbirdflypaperfly tokenCoinbasebase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk