Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Kripto Madencisi Marathon, Bitcoin Geliştirmeleri için 500 Bin Dolarlık Güvence Verdi

Marathon’un CEO’su Fred Thiel, açık kaynaklı Bitcoin Core istemci yazılımının geliştirilmesi için “uygun bir şekilde finanse edildiğinden” emin olmak istediğini söyledi.

22 Mayıs 2023 11:10

Güncellenme: 22 Mayıs 2023 12:55

Bitcoin madenciliğinin önde gelen isimlerinden Marathon Digital Holdings (MARA), kâr amacı gütmeyen Bitcoin araştırma ve geliştirme şirketi Brink’e 500 bin dolar bağışta bulunacağını söyledi.


Bağışlar, bu tür bağışlar sayesinde büyümeye devam eden ve Bitcoin Core geliştiricilerine destek sağlayan projeye aktarılacak.


Bu gelişme kripto kışı dolayısıyla finansmanların da piyasalar gibi gerileyeceği korkusunu nispeten azalttı. Marathon’un üçüncü taraf bağışların da eklenmesiyle 1 milyon dolara kadar toplanabileceğini söylemesi, şirketin Bitcoin ekosistemini finansal olarak desteklemeye istekli olduğunu gösteriyor.


Marathon’un CEO’su Fred Thiel, CoinDesk’le görüşmesi sırasında şunları söylüyor: “Geliştiricilere gerekli finansmanın sağlanmasının gerçekten önemli olduğuna inanıyoruz. Çoğu kendi ceplerinden çalışıyorlar ve fon sağlayabilmelerinin tek yolu Brink gibi şirketlerin hibeleri oluyor.”


2020’de kurulan Brink, geliştiricilere hibe sağlamasının yanı sıra hazırladığı mentorluk programıyla da Bitcoin protokol gelişimine katkı sağlıyor.

Brink’in web sitesindeki verilere göre bu yazının yazılması sırasında 790 bin dolarlık bağış toplandı.


Son olarak Thiel şunları ekliyor: “Bir madenci olarak bizim için en önemli şey Bitcoin’in global olarak benimsenmesi. Önceliğimiz ise Bitcoin Core geliştirmelerinin uygun bir şekilde finanse edildiğinden emin olmak. Sahip olduğumuz birçok endüstri ortağıyla birlikte çalışacağız ve onların da katkıda bulunmalarını sağlayacağız.”


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcBitcoin madenciliğiBrink

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Küresel Kripto Borsa Coincall, Türkiye Pazarına Açılıyor

9 Nisan 2024 12:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk