Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Kripto Borsası OKX'in Polygon Destekli Layer-2 Ağı -X Layer'ın- Ana Ağı Yayına Girdi

Geçtiğimiz yıl Coinbase ve Kraken gibi diğer büyük kripto para borsaları da kendi layer-2 ağlarını sunmaya başladı.

16 Nisan 2024 11:27

Güncellenme: 16 Nisan 2024 11:47

Dördüncü en büyük kripto borsası OKX, X Layer adlı yeni layer-2 blok zincirinin halka açık ana ağ olarak yayına girdiğini bildirdi.


Daha önce X1 olarak bilinen X Layer, geliştiricilerin sıfır bilgi teknolojisinden yararlanarak kendi zincirlerini oluşturmalarına olanak tanıyan özelleştirilebilir bir kit olan ve Polygon tarafından sağlanan Zincir Geliştirme Kitini (CDK) kullanıyor.


Haber, geçtiğimiz yıl boyunca birkaç büyük kripto para borsasının kendi layer-2 ağlarını sunmaya başlamasının ardından geldi. Coinbase, ağustos ayında Optimism'in OP Stack'i ile inşa edilen "Base" blok zincirini piyasaya sürdü. Kraken'ın da kendi layer-2 blok zincirini geliştirmeye çalıştığı bildirildi.


OKX, yaptığı basın açıklamasında geliştiricilerinin CDK'nın kod tabanına katkıda bulunacağını ve X Layer'ın AggLayer aracılığıyla Polygon'un daha geniş ekosistemine bağlanacağını söyledi. AggLayer, çeşitli zincirlerdeki likiditeyi bir araya getirmeyi amaçlayan Polygon teklifidir.


Polygon Labs’in CEO’su Mark Boiron, yaptığı açıklamada "OKX'in 50 milyon kullanıcısı artık X Layer'a ve AggLayer'a bağlı diğer tüm zincirlere kolayca katılabilecek" dedi.


Kasım ayında test ağı piyasaya sürülen X Layer, kullanıcıların 170'in üzerinde merkeziyetsiz uygulamaya (dApp) erişmesine izin verecek, hatta yakında daha fazlası piyasaya sürülecek.


OKX Pazarlama Direktörü Haider Rafique de şunları söyledi: "X Layer ve diğer layer-2 zincirlerini, Web3 dünyasının asıl bileşeni ve kendi kendine barındırılan cüzdanlar olarak tanımlıyoruz."


Daha Fazla Oku

    OKXx layerPolygon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Borsası OKX, Hong Kong Lisans Başvurusunu Geri Çekti

24 Mayıs 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk