Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Kripto Borsası OKX, Yeni Inscription'ları Desteklemeye Başlıyor

Platform, cüzdan desteğinin ön planda olduğunu belirtiyor.

30 Ocak 2024 17:45

Güncellenme: 30 Ocak 2024 18:26

OKX, platformuna Atomicals (ARC-20), Stamps (SRC-20), Runes ve Doginals (DRC-20) için destek eklediğini ve yakın gelecekte bir pazar yeri başlatmayı planladığını duyurdu.


Kripto borsası, 5 Şubat'ta inscription standartlarını görüntülemek ve aktarmak için bitcoin token standardı SRC-20'yi entegre edeceğini ve şubat ayı sonlarında da ARC-20, DRC-20 ve Runes standartlarının entegrasyonunu ekleyeceğini söyledi.


OKX Wallet'ın inscription aracı şu anda Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Polygon, BNB Chain, Avalanche-C, Arbitrum One ve daha birçoğu dahil olmak üzere 23 ağı destekliyor.


Dune'dan alınan verilere göre, Bitcoin blok zincirinde 58 milyondan fazla inscription bulunuyor ve BRC-20 ücretlerine 166,8 milyon dolar harcanıyor.


Inscription’lar genellikle non-fungible token'larla (NFT'ler) benzer özellilere sahip olsalar da, tamamen aynı değiller. Inscription’lar, doğrudan zincir üzerine kaydedilirken NFT'ler blok zinciri ile bir sunucuda depolanan bir jpeg veya başka bir dosya arasındaki bir bağlantıdır.


OKX'in Baş İnovasyon Sorumlusu Jason Lau, CoinDesk ile yaptığı röportajda "Bu bir Web2 bağlantısı değil, saf bir Web3 ürünü" diyor.


FTX'in pazarı aracılığıyla bir NFT satın alan herkes tüm bunları Aralık 2022'de zaten gördü, çünkü iflas yetkilileri FTX'in sunucularını devralırken jpeg ve zincir arasındaki “Web2 bağlantısı” koptu. Bu da NFT'lerin boşa gitmesine sebep oldu.Lau, "Zincir sürdürülebilir oldukça bu şeyler de sonsuza kadar sürdürülebilecek" dedi.


Ayrıca Lau, inscription’ları Web3 yaratıcıları için "yeni bir tuval" olarak gördüğünü belirtti.


"İlk halka açık ordinal ve inscription’ın mint edilmesinden bu yana bir yıldan biraz fazla zaman geçti. Bu süre boyunca, topluluk gerçekten olgunlaştı ve büyüdü... Bunu yeni bir tuval olarak düşünüyorum" dedi. "Tuval kelimesini kullanmayı seviyorum çünkü kullanıcılar, içerik oluşturucular ve geliştiriciler istedikleri özellikleri seçebiliyor ve mantıklı buldukları değişiklikleri gerçekleştirebiliyorlar."


Lau, premium blok alanı ve yüksek kaliteli ordinal ve inscription’lara olan talep nedeniyle Bitcoin ağında yer alan yüksek değerli, nadir veya premium NFT koleksiyonlarına dikkat çekiyor. Kendisi Bitcoin blok zincirindeki inscription’ların bir tartışma konusu olduğunu kabul etse de, bunları atık veya blok zinciri kirliliği olarak adlandıranları mantıklı bulmadığını ekliyor.


Daha Fazla Oku

    OKXBitcoinnftOrdinalinscription

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk