Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Kripto Borsası Kraken, Layer-2 Ağı için Ortak Arıyor!

Rakip kripto borsası Coinbase, Base ile bir ilke imza atmıştı.

7 Kasım 2023 09:49

Güncellenme: 7 Kasım 2023 09:52

ABD’nin önde gelen kripto borsalarından Kraken, kendi layer-2 ağını başlatmak için birkaç blok zinciri firmasını değerlendiriyor.


Şirketin bu hamlesi, rakip borsa Coinbase’in Base ağını başlatmasının ardından geliyor.


CoinDesk’e bilgi veren kaynak, çalışmalar henüz halka açıklanmadığı için kimliğinin anonim kalmasını talep etti. Kaynağa göre, birçok blok zinciri şirketinin yanı sıra Polygon, Matter Labs ve Nil Foundation'la da görüşmeler devam ediyor.


Borsanın sözcüsü şunları söyledi: “Yeni endüstrinin zorluklarını ve fırsatlarını benimsemeye ve çözüm aramaya çalışıyoruz. Şu anda paylaşacak başka bir gelişme yok.”


Belirli bir marka ve müşteri kitlesine sahip büyük kripto şirketleri, yeni gelir kaynağı potansiyeli ve mevcut operasyonlarının uzantısı olarak blok zincirleri geliştiriyor ve faaliyetlerini büyütmeye çalışıyor.


Kripto borsası Coinbase, ağustos ayında Ethereum blok zincirinin ikinci en büyük layer-2 ağı olan Optimism’in geliştiricileriyle bir araya gelerek kendi layer-2 ağı Base’i piyasaya sürdü.


Ethereum ölçeklendirme çözümlerinin lider geliştiricisi Polygon, bu yılın başlarında geliştiricilerin kendi blok zincirlerini oluşturmak için kullanabilecekleri yeni bir toolkit yayımladı. zkSync layer-2 ağının arkasındaki şirket Matter Labs de teknolojisini yeni başlayan geliştiricilere açtığını duyurdu.


Kraken kısa bir süre önce web sitesinde yer alan kariyer bölümünde “Kıdemli Kriptografi Mühendisi” ilanı açmıştı. İlan açıklamasında “layer-2 çözümlerinin tasarımı ve uygulanması, ZK dahil modern kriptografi bilgisine sahip olma” gibi özellikler aranıyordu.


Daha Fazla Oku

    layer 2EthereumkrakenCoinbaseOptimism

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tahmin Piyasaları Donald Trump’ın Kaybedeceğini Öngörüyor

25 Mayıs 2024 21:41

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk