Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

“Köprülerin Güvenliği Sağlanmadan İnsanlar Rahat Edemez”

Chainalysis şirketinden Kimberly Grauer, CoinDesk TV’ye yaptığı açıklamada blokzincirleri arasındaki köprülerin güvenliğinin öncelikli olması gerektiğini belirtti.

18 Ekim 2022 16:10

Güncellenme: 18 Ekim 2022 17:03

CoinDesk’in ‘First Mover’ programına katılan Chainalysis yazılım şirketinin araştırma direktörü Kimberly Grauer, kripto sektörünün blokzincirleri arasındaki köprülerin güvenlik sorunlarını aşması gerektiğini söyledi.


Grauer, “Köprü güvenliği sektör için henüz çözülmemiş teknik bir zorluk. Bu yazılımlar merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarının en çok hedeflenen alanları” dedi. Kripto dünyasında kullanıcıların dijital değerleri farklı blokzincirleri arasında transfer etmelerini sağlayan yazılımlara köprü deniliyor.


Grauer, merkeziyetsiz bir şekilde tutulan paranın köprülerde bir araya gelmesi nedeniyle bu köprülerin hedefler haline geldiğini aktardı.


Chainalysis’e göre Ekim ayı, henüz bitmesine iki hafta olmasına rağmen kripto hack olayları açısından en kötü ay oldu. Siber güvenlik suçları kapsamında toplam 718 milyon dolar kaybedildi. Son olarak geçtiğimiz günlerde Solana blokzinciri üzerinde çalışan Mango platformu hacklenmiş ve 100 milyon dolar çalınmıştı.   


İlgili Haber: Mango’dan 114 Milyon Dolar Çalan Soyguncudan 67 Milyon Dolar İade

Grauer, insanların DeFi protokollerine korkmadan yatırım yapabilmeleri için sektörün birlikte hareket edip siber güvenliği öncelik haline getirmesi gerektiğini vurguladı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk