Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Kadir Has Üniversitesinden ABD iş birliğiyle Dijital Varlık Eğitimi ve Sertifikası

CDAA Dijital Varlık Yönetimi Sertifika Programı 3. Eğitim dönemine başlıyor!

14 Eylül 2023 15:14

Güncellenme: 15 Eylül 2023 15:56

Ülkemizin köklü eğitim kurumlarından Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ile ABD kökenli Dijital Varlık mesleki sertifikasyon kuruluşu Planner DAO iş birliğiyle geçtiğimiz mayıs ayında hayata geçen CDAA Dijital Varlık Yönetimi Sertifika Programı 3. Eğitim dönemine başlıyor!


Kripto paralarla başlayan ve giderek geleneksel finans enstrümanlarıyla da birleşerek dünyada ve ülkemizde milyonlarca insanın yatırım yaptığı bir sektör haline gelen Dijital Varlıkların yönetimi, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ile ABD kökenli dijital varlık meslek örgütü PlannerDAO arasında yapılan iş birliği kapsamında bir eğitim ve sertifika programı olarak mayıs ayından beri katılımcılarla buluşmaya devam ediyor.


25 Eylül haftası 3. Dönemi başlayacak eğitimler İsmail Hakkı Polat, Afşar Akal, Av. Elçin Karatay ve Türker Balkar gibi bu alanda uzman akademisyen ve eğitmenler tarafından veriliyor.


8 hafta sürecek eğitimlerin sonunda katılımcılar ABD merkezli CDAA™️ (CertifiedDigital.org) organizasyonu tarafından hazırlanan sertifikasyon sınavına girecek ve başarılı olmaları halinde CDAA organizasyonu tarafından verilecek dijital sertifikalarını NFT formatında alacaklar. 


Kripto paralar, NFT, tokenlaştırılmış gerçek dünya varlıkları, merkezsiz finans ürünleri ve ETF gibi alanlara ilgi duyan yatırımcıların portföylerini bilinçli ve güvenle yönetmeleri amacıyla verilen Dijital Varlık Yönetimi eğitimlerinin bir başka amacı büyük finans oyuncularının da girmeye başladığı bu alanda ihtiyaç duyulacak Dijital Varlık uzmanlarına yönelik sertifikalandırma yapmak. Konuyla ilgili detaylı bilgiler ve kayıt için Kadir Has Üniversitesi program sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Dijital Varlık çatısında rekaberlik

Sektörün önde gelen fikir önderleri ve akademisyenlerinden Prof. Dr. Fatma Özkul, Tansel Kaya geçtiğimiz günlerde #DijitalVarlık çatısı altında kripto para ve geleneksel finans ekosistemlerinin tümleşeceğini dair görüşlerini paylaşmıştı.


Daha Fazla Oku

    CDAAKadir Has ÜniversitesiSertifika Programı

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Ali Yüksel

CoinDesk Türkiye'de ürün yöneticisi olarak yazılım, tasarım ve içerik ekibiyle doğrudan çalışmaktadır. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü mezunu olan Ali, uzun süredir ürün yönetimi alanında çalışıyor. Daha önce medya, eğitim teknolojileri, dijital tarım ve mobil uygulama zekası dikeyinde çözümler üreten teknolojilerde ürün yöneticisi olarak sorumluluk aldı. Aktif bir YGA gönüllüsü olarak insanlığa faydalı, çift kanatları gençler yetiştirme motivasyonuyla Bilim Seferberliği projesini destekliyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk