Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Jack Butcher, Fiziksel Baskı Destekli “Elements” Koleksiyonunu Çıkardı

Checks sistemine sahip NFT koleksiyonu toprak, ateş, su ve havayı konu alıyor.

15 Mayıs 2023 10:06

Güncellenme: 15 Mayıs 2023 10:27

Kreatif ajans Visualize Value’nun kurucusu ve çığır açan Checks VV NFT koleksiyonunun arkasındaki Jack Butcher, generatif sanat eserlerini elle çizilmiş fiziksel baskılarla harmanlayan Checks Elements projesini yayımlıyor.


152 parçalık bir koleksiyon olan Check Elements toprak, ateş, su ve havanın klasikleşmiş özelliklerinden ilham alıyor. Koleksiyondaki her parça bu unsurları oluşturan renklerin algoritmik olarak benzersiz bir şekilde birleşimiyle meydana geliyor. Koleksiyon, “fikir birliği ile gerçeklik arasında süregelen ilişkiyi” yansıtıyor.


Butcher, CoinDesk’le yaptığı görüşmede şunları söylüyor: “Elementler, kavramsal olarak merkeziyetsiz fikir birliğinin ilk örneği. Check’leri fiziksel bir sanat eserine çevirene kadar projenin DNA’sını hissedememiştik, biz de baskıda bir öncü olan Jean Robert Milant ile görüştük.”


Sanatçı, bu yeni koleksiyonu oluşturmak için ekibinin orjinal koleksiyonu oluşturan algoritmayı değiştirdiklerini ve bazı yeni parametreler eklediklerini de açıkladı. Daha sonra bu SVG dosyaları vintage bir litografik baskı makinesi aracılığıyla elle çizilmiş 30 x 43 inç mono baskılara dönüştürüldü.Koleksiyonda yer alan her renk, Butcher ve ekibi tarafından oluşturulan algoritmik çıktılara dayanarak tek tek eklendi. Daha sonra her fiziksel sanat eseri Butcher’ın parmak izi kullanılarak doğrulandı ve Ethereum tabanlı bir NFT ile eşleştirildi.


Dört “alfa” elementten üçü olan su, hava ve toprak, Christie’s’de 16 Mayıs’ta başlayıp 23 Mayıs’ta sona erecek olan müzayedede satışa sunulacak. Gelirlerin bir kısmı St. Jude Çocuk Hastanesi’ne bağışlanacak. Fiziksel ve dijital çalışmalar 20 Mayıs’tan itibaren galeride sergilenecek.


Checks VV ile Farklılıklar


Butcher, bu koleksiyonda orijinal Checks koleksiyonlarında kullanılan “bazı dinamiklerin” yer aldığını da ekledi. Ancak bu projenin oyunlaştırılmış özelliklerle uyumsuz olduğunu söyledi. Twitter’la popülerleşen onay işaretlerinin daha küçük ve benzersiz sürümlerinden oluşan koleksiyonun mekanikleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.


Butcher’a göre koleksiyonerlerin satın aldıkları fiziksel baskıları NFT’lerden ayırmak ve satmak istemeleri de mümkün. Ancak herhangi bir kanıt söz konusu olduğunda NFT’lerin önemi büyük.


Sanat eserlerinin hayata geçirilmesinde büyük rol oynayan Beyond Art Creative’in başkanı Martin Klipp ise şunları söyledi: “Eserlere yakma mekanizması eklemeyerek bilinçli bir seçim yaptığımızı düşünüyorum. Çünkü bana göre iki türlü de sanat. Her iki parçanın da kendine ait değerleri var ve ya birlikte var olurlar ya da ayrı ayrı.”


Daha Fazla Oku

    nftweb3

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Yapay Zeka Çılgınlığı Büyüyor

22 Şubat 2024 18:53

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk