Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Teknoloji

Ice Cube'un Basketbol Ligi, NFT'lerle Yeni “Sahipleri” Alıyor

VaynerMedia CEO'su Gary Vaynerchuk ve rapçi, aktör ve BIG3 kurucu ortağı Ice Cube, NFT'ler aracılığıyla merkezi olmayan spor takımı sahipliğini tartışmak için CoinDesk'in "First Mover" programına katıldı.

9 Mayıs 2022 10:51

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 11:55

O'Shea Jackson Sr., ya da daha bilinen adıyla Ice Cube, ödüllü bir rapçi, oyuncu, film yapımcısı ve 2017'de yönetici Jeff Kwatinetz ile birlikte başlattığı 3'e 3 basketbol ligi olan BIG3'ün kurucu ortağı konumunda.


Güney Los Angeles doğumlu girişimci şimdi Web 3'ün derinliklerine inerken BIG3'ün sahipliğini hayranları arasında paylaştırmaya çalışıyor ve onlara NFT'ler veya takas edilemez jetonları satın almaları yoluyla spor liginin bir kısmına sahip olma olanağı tanıyor.


12 takımlı basketbol ligi, kripto dünyasını ve “merkeziyetsiz takım mülkiyetini” denemeye başlarken, organizasyonun yüzlerinden biri olarak seri girişimci Gary Vaynerchuk'u görevlendirdi. 


VaynerMedia CEO'su, Ice Cube ile CoinDesk TV'nin First Mover programında yaptığı röportajda, "Tüketici blok zincirinin ve NFT'lerin gerçek etkisi, tahsil edilebilmeye dair ipuçlarıyla faydalı olacak” dedi.


Vaynerchuk, kısıtlı sayıda olduğu düşünülen bu dijital jetonların BIG3'ün durumunda, sahiplerine takımda sahiplik benzeri bir değer vererek. bir şeyin hayranı olmanın ne anlama geldiğini nasıl değiştirdiğini belirtti.


Lig 12.000 adet NFT basarken her takım, en az 25.000 dolara mal olan 25 "ateş" jetonu dahil olmak üzere 1.000 jeton satacak ve geri kalan kısmı 5.000 dolara satılacak. 


Vaynerchuk daha önce, eski profesyonel basketbol oyuncusu Lisa Leslie'nin koçluğunu yaptığı 2019 şampiyonasını kazanan Triplets için 25 "ateş kademeli" NFT'nin tamamını satın alacağını söyledi.


Spor ve NFT ile ilgili önceki girişimler, hayranların kayıtlı oyun anlarına sahip olmalarını sağlayan "NBA Top Shot" gibi bir başarıyı yakaladı.


Vaynerchuk bir spor hayranı olmasının yanında aynı zamanda BIG3'ün Web 3 oyununu NFT endüstrisinin nereye gidebileceğinin bir temsilcisi olarak görüyor.


Vaynerchuk, "Fayda sağlama tarafı ön planda olmaya başlayacak veya en azından topluluk kısmına eşit olacak. BIG3, taraftarlar için senaryolar yaratıp onlara saha kenarında koltuk alma, oyuncularla tanışma ve hatta takım logoları tasarlama gibi fırsatlar verecek” yorumunu yaptı.


"FANLAR VE YATIRIMCILAR İÇİN TAKIM SAHİPLİĞİ PAYLARINI SATIN ALMAK İÇİN ÇIĞIR AÇAN FIRSAT"ı açıklayan basın bülteninde, gelecekteki takım satışlarından yüzde kazanmanın yanı sıra takımlara ve koçlara tavsiyelerde bulunma ve partilere gitme fırsatları da dahil olmak üzere ek sahiplik avantajlarından bahsedildi.


Jeff Kwatinetz ise basın açıklamasında, "Takım sahipliğine giriş engelini kaldırdığımız için heyecanlıyız, böylece taraftarlarımız yatırımlarını bir sonraki seviyeye taşıyabilecekler. Yine de, mülkiyetin sonuç olarak ne anlama geldiği belirsizliğini koruyor” ifadelerini kullanırken Ice Cube gerçekten içeri girmek, dünyayı anlamak ve ardından NFT’leri yeni zirvelere taşımakla ilgili” dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
MicroStrategy, Hisse Senedini 10:1 Olarak Böleceğini Açıkladı

11 Temmuz 2024 18:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk